Pohárové předkolo na Štrampouchu bylo plné bolesti

Krátkodobé účinkování v pohárové soutěži Okresního fotbalového svazu Kutná Hora má za sebou mužstvo Červených Janovic. „Nepřežilo“ předkolo, v němž byl nad jeho síly Štrampouch ze IV. třídy.

neděle 10. srpna 2014 od 17 hodin
Štrampouch – Červené Janovice 5:2 (1:0)

Pohárové utkání Štrampouch - Červené Janovice 5:2 (1:0). Foto: Pavla HájkováAjaxu v minulé sezoně těsně unikl postup z „pralesa“ a i hosté záhy poznali, že proti nim nastoupil natěšený a zdatný soupeř, jemuž svou pasivitou umožnili dostat se do tempa. Občas to vypadalo, jestli vůbec umějí hrát fotbal.

Pro červenojanovické hráče to totiž byl vůbec první zápas v rámci letní přípravy, pokud se toto prázdninové období tak dá z jejich pohledu vůbec nazývat. Tréninkové dávky očividně někteří fotbalisté postrádali, a proto měli problémy s pohybem, s přesnou přihrávkou i se zpracováním míče.

Domácí mužstvo se v pohodě dostalo už v 11. minutě do vedení a kontrolovalo hru. Do not mu hrálo i vynucené střídání na straně Červených Janovic - vždyť do 38. minuty museli z důvodu zranění opustit základní sestavu M. Liberský (poškozené vazy v kotníku po špatném došlápnutí) a D. Uher (tržná rána u kořene nosu po hlavičkovém souboji, která si vyžádala tři stehy v čáslavské nemocnici).

Po až příliš rozkouskovaném prvním poločase se začal hrát o něco lepší fotbal ve druhé půli. A opět to byl Štrampouch, který měl navrch. Zvlášť když v 56. minutě nepohrdl luxusní nabídkou ke skórování v podobě obrovské hostující chyby. A protože to samé se velmi brzy opakovalo po centru J. Hájka také na druhé straně hřiště, kde brankář Ajaxu kvůli ostrému slunci, daroval šestistý gól v kariéře R. Vavřinovi, bylo stále o co hrát.

V té době stačilo Červeným Janovicím málo a možná mohlo být všechno jinak. R. Vavřina však v dalších dvou šancích své gólové konto nerozšířil, a tak opakovaně udeřil domácí kolektiv. Nejdříve z přímého kopu, následně z penalty po faulu brankáře M. Valenty na L. Valdmana a poslední „rána“ přišla šest minut před závěrem utkání.

Pak už jenom stačil nejnebezpečnější červenojanovický hráč R. Vavřina upravit konečný výsledek z přímého kopu, když mu v tom Ajax hodně pomohl netaktickým postavením zdi. V prvním pohárovém kole tak nasazený Sedlec zavítá právě na Štrampouch.

Branky: 11. Jin. Oliva, 56. A. Čeremi, 76. Jak. Oliva, M. Biroš z penalty, O. Běhal - 57., 89. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Havránek (Bratčice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, J. Laudát - M. Liberský, I. Hájek, D. Uher, D. Dvořák, J. Červinka - R. Vavřina. Střídali: J. Hájek, J. Víta. Trenér: J. Víta.

Ostatní výsledky předkola Poháru OFS Kutná Hora: Nepoměřice - Hlízov 3:5, Nové Dvory - Miskovice 1:4, Církvice - Křesetice 7:3, Horní Bučice - Záboří n. L. 0:2.

Program 1. kola Poháru OFS Kutná Hora: Štrampouch - Sedlec, Církvice - Zruč n. S., Záboří n. L. - Malešov, Kaňk - Tupadly, Miskovice - Zbraslavice, Uhlířské Janovice B - Vrdy, Chotusice - Malín, Hlízov - Kutná Hora B. (lh)