Generálku v Hostovlicích provázely nečekané trenérské tahy

14. 3. 2015

Spíše k experimentování než k doladění základní sestavy týden před zahájením mistrovského jara posloužil přátelský zápas fotbalistů Červených Janovic s Bratčicemi. Generálka se konala v Hostovlicích.

sobota 14. března 2015 od 14 hodin
Bratčice – Červené Janovice 2:3 (1:2)

Přátelské utkání Bratčice - Červené Janovice 2:3 (1:2). Foto: Matěj HájekPoslat tradičního stopera V. Boumu do útoku, vyzkoušet patnáctiletého benjamínka J. Zeleného na pravé straně obrany a hrát v ofenzivním rozestavení 4-3-3, to byly odvážné a hlavně nečekané tahy, s nimiž vyrukoval jeden ze šestice červenojanovických trenérů pro áčko a béčko M. Kavka. Po několika minutách druhého poločasu dokonce sám sebe nasadil v téměř jedenašedesáti letech do hry překvapivě místo kapitána V. Boumy. A výsledek? Červené Janovice poprvé v zimní přípravě vyhrály, byť s celkem na pátém místě v podzimní tabulce áčkové skupiny čtvrté třídy.

Ten se sice po rozehrání přímého kopu z nacvičeného signálu ujal brzy vedení, ovšem do konce první půle ho ztratil, když po faulu na V. Boumu proměnil penaltu J. Červinka a poté se mezi střelce zapsal v pádu i V. Menšík, jemuž přihrál V. Bouma. A to ještě D. Dvořákovi nevyšla efektní patička, kterou se snažil rychle dostat míč do sítě, avšak brankář soupeře mu úmysl přesto stačil vystihnout.

Bratčice se po změně stran ještě jednou radovaly z vyrovnání, pak nastřelily i břevno a měly dvě nadějné standardní situace v blízkosti rivalovy šestnáctky, ale byl to jejich protivník, kdo si nakonec sáhl na vítězství. A. Dlouhý ve své první šanci selhal a místo přízemní střely k tyči zamířil do oblak, T. Menšík orazítkoval míčem tyč, a tak pomyslné misky vah pomohl červenojanovickému týmu převážit bratčický gólman, když jeho váhavý odkop od brány zblokoval A. Dlouhý a stejný hráč následně balon pohodlně dopravil do prázdné brány.

V rámci přípravy došlo také na pozápasové pokutové kopy, přičemž v jejich případě byl výsledek přesně opačný. Za Červené Janovice sice penaltový rozstřel dobře začali T. a L. Menšíkovi, avšak další tři hráči - V. Menšík, J. Zelený a V. Bouma - své pokusy neproměnili.

Branky: T. Doležal, A. Kotrba - J. Červinka z penalty, V. Menšík, A. Dlouhý. Rozhodčí: F. Onderka (Čáslav).

Č. Janovice: J. Hájek - J. Zelený, J. Laudát, L. Hájek, B. Laudát - V. Menšík, T. Menšík, L. Menšík - D. Dvořák, V. Bouma, J. Červinka. Hokejově střídali: A. Dlouhý, M. Kavka.

Výsledkové shrnutí zimní přípravy

Paběnice - Červené Janovice 4:0.

Kačina - Červené Janovice 2:2 (0:1), branky: Z. Schneiderwind, L. Hájek.

ČAFC Praha C - Červené Janovice 4:1 (2:1), branka: M. Švorc.

Bratčice - Červené Janovice 2:3 (1:2), branky: J. Červinka z penalty, V. Menšík, A. Dlouhý. (lh)