Nejstarší hráč oslavil návrat po zranění vyrovnávací trefou

28. 2. 2015

Ve znamení dvou návratů po zranění a jedné premiéry mezi dospělými odehráli červenojanovičtí fotbalisté přátelské utkání na Kačině. Navíc jim byl po hostování v Třemošnici už k dispozici Z. Schneiderwind.

sobota 28. února 2015 od 14 hodin
Kačina – Červené Janovice 2:2 (0:1)

Přátelské utkání Kačina - Červené Janovice 2:2 (0:1). Foto: Hana RýglováPrávě tento útočník, který si loni na podzim vyzkoušel krajský přebor, otevřel celkem brzy skóre zápasu a jednogólovým náskokem hostů také skončil první poločas.

Úvod druhé půle zastihl v lepším rozpoložení hráče Kačiny. Ti díky šťastné - bránícím J. Laudátem tečované - střele P. Kopeckého vyrovnali a po dlouhém výkopu brankáře Jak. Hájka a samostatném průniku V. Rathouze šli do vedení.

Červené Janovice se ovšem s možnou porážkou nechtěly smířit a postupně zvyšovaly aktivitu. Hrozily především po levém křídle, z něhož R. Vavřina zásoboval spoluhráče v šestnáctce centrovanými míči. Jeden z nich mohl ve své premiéře za dospělé usměrnit do sítě teprve patnáctiletý J. Zelený, ale jen těsně minul bránu.

Co nevyšlo benjamínkovi v červenojanovickém dresu, to se o chvíli později po další přihrávce od R. Vavřiny podařilo nejstaršímu hráči utkání, čtyřicetiletému L. Hájkovi, který se navíc vrátil do sestavy po půl roce bez fotbalu, kdy léčil poraněné tříslo. Za zakončení v první fázi šance se sice mohl stydět, avšak ve skrumáži odražený balon už ve druhém pokusu dopravil za brankovou čáru.

Kromě střelce vyrovnávacího gólu si návrat na trávník vyzkoušel další rekonvalescent T. Dvořák, který v posledním podzimním mistrovském duelu špatně došlápl a přivodil si výron kotníku.

Branky: P. Kopecký, V. Rathouz - Z. Schneiderwind, L. Hájek. Rozhodčí: J. Řípa (Hlízov).

Č. Janovice: J. Hájek (46. M. Valenta) - L. Červinka, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - D. Dvořák, L. Hájek, T. Menšík, L. Menšík - J. Červinka, Z. Schneiderwind. Hokejově střídali: J. Laudát, R. Vavřina, F. Zoufalý, A. Dlouhý, J. Zelený.

Příští zápas: ČAFC Praha C - Č. Janovice (sobota 7. března od 14 hodin). (lh)