Srandamač se zvrhl i vinou zbytečně agresivních zákroků

3. 7. 2015

Posezonní trénink fotbalistů Červených Janovic zpestřil přátelský zápas s netradičním soupeřem: zahrát si přijel tým složený z hráčů, kteří se každý pátek scházejí na malém škvárovém hřišti ve Víckovicích.

pátek 3. července 2015 od 18 hodin
Červené Janovice – Víckovice/Bludov 2:5 (1:2)

Přátelské utkání Červené Janovice - Víckovice/Bludov 2:5 (1:2). Foto: Jana VyčítalováV dresu hostujícího celku nastoupila řada známých tváří, jež hájily nebo stále hájí barvy červenojanovického mužstva, včetně T. Filipa. Ten obul kopačky po dlouhé pauze - stejně jako na druhé straně T. Dvořák - a výrazně vypomohl obraně. Naopak víckovický rodák R. Mutl se nakonec objevil v domácím celku, který měl před utkáním velké problémy se složením kolektivu, když se sešel opravdu na poslední chvíli.

Ve velkém vedru se dal očekávat jednoznačný duel ve prospěch červenojanovického mužstva - s ohledem na složení soupeře, který částečně připomínal spíše starou gardu. Jenže pevná obrana stojící na sourozencích Laudátových a rychlé protiútoky vedené P. Čuříkem a L. Kutilem trochu narušily předzápasové předpoklady.

Už první minuty ukázaly, že se nebude jednat o klasický srandamač. O dohrávání soubojů a spoustu připomínek k verdiktům rozhodčího M. Bělohlávka totiž rozhodně nebyla nouze a provázely prakticky celé utkání. Když se hned v úvodních minutách ujali hosté vedení zásluhou P. Čuříka, bylo jasné, že se rozhodně nebude jednat o jednoznačnou záležitost.

Přestože červenojanovičtí fotbalisté více drželi míč na svých kopačkách, do vyložených šancí se prakticky nedostávali. Zato na druhé straně hrozili již zmiňovaní P. Čuřík s L. Kutilem, ani jeden z nich však v průběhu prvního poločasu síť již nerozvlnil. Krátce před pauzou na občerstvení se tak po krásném průniku a následném centru L. Menšíka radoval O. Menšík.

V závěru prvního poločasu však překlopili vedení na svou stranu opět hosté: po centru P. Čuříka se hlavou prosadil T. Kropáček. Tou dobou se na hřišti spíše diskutovalo, než hrálo, a sice vinou některých často až zbytečně agresivních zákroků aktérů z obou stran. Následné diskuze mezi B. Laudátem ml. a červenojanovickými hráči atmosféru na hřišti spíše přiostřily.

Druhé dějství se vedlo v podobném duchu s tím rozdílem, že se hned třikrát po samostatné akci prosadil P. Čuřík a vrátil tak do branky T. Peroutku, kterého po první půli vystřídal D. Dvořák. Červenojanovičtí tak po další pauze na občerstvení postavili to nejlepší, co v tu chvíli měli k dispozici. Nestačilo to - kromě snížení v úplném závěru, kdy se po závaru prosadil T. Dvořák.

Hostující celek se tedy mohl radovat z nečekaného skalpu. Emoce se po zápase uklidnily a většina fotbalistů se následně sešla u piva a klobásy, kde se vedoucí obou celků předběžně domluvili, že si utkání za rok zopakují s tím, že vítězství by mělo zůstat v Červených Janovicích.

Branky: O. Menšík, T. Dvořák - P. Čuřík 4, T. Kropáček. Rozhodčí: M. Bělohlávek (Č. Janovice).

Č. Janovice: T. Peroutka - J. Zelený, T. Dvořák, D. Dvořák, Dav. Uher, Dan. Uher, J. Uher, I. Hájek, J. Víta, L. Menšík, O. Menšík, V. Menšík, R. Mutl, P. David, M. Zdeněk, M. Tůma.

Víckovice/Bludov: L. Pavelka - T. Filip, B. Laudát ml., B. Laudát st., J. Laudát, M. Klečák, M. Zich, P. Čuřík, P. Trnka, M. Kavka, J. Kutil, L. Kutil, B. Kropáček, T. Kropáček. (tk)