Značně prořídlou sestavu muselo doplnit pět hráčů Paběnic

15. 8. 2014

Vydatnou výpomoc ze strany soupeře potřebovaly Červené Janovice v přátelském duelu v Paběnicích. Ačkoliv disponují dvěma fotbalovými celky, daly dohromady jen osm hráčů, a to ještě dva nebyli zcela fit.

pátek 15. srpna 2014 od 18 hodin
Paběnice – Červené Janovice 4:1 (1:0)

Přátelské utkání Paběnice - Červené Janovice 4:1 (1:0). Foto: Matěj HájekProřídlou hostující sestavu tedy doplnili paběničtí béčkaři - M. Dvořák, P. Dvořák, L. Kodeš, J. Petrásek a ve druhé půli ještě J. Zeman.

Samotnému zápasu v předvečer oslavy padesáti let kopané v Paběnicích předcházel pietní okamžik, kdy všichni aktéři na hrací ploše i v nejbližším okolí uctili minutou ticha bývalého domácího fotbalistu Jaroslava Vlacha, který zemřel po nemoci ve čtvrtek 14. srpna v nedožitých 53 letech.

Větší aktivity v utkání se podle očekávání ujal favorizovaný tým z okresního přeboru. V prvním poločase strávil drtivou většinu času na polovině protivníka a přinutil ho rychlou kombinací i napadáním k chybám v obraně. Po nich se „urodily“ tři góly, zatímco na druhé straně hřiště R. Vavřina vytěžil z toho mála alespoň jednu trefu po zaváhání brankáře V. Černovského po centru z jeho levé strany.

Také ve druhé půli se dalo lehce vypozorovat, u jakého týmu je větší fotbalová kvalita, nicméně hosté se v ofenzivní činnosti osmělovali o něco častěji než před poločasovou přestávkou. Přestože se hodně útočilo, skóre se změnilo už pouze jednou - když paběnický L. Votava zkompletoval hattrick.

Branky: 11., 41., 67. L. Votava, 14. J. Veselý - 37. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Šanda (Č. Janovice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, P. Dvořák, J. Petrásek - L. Kodeš, J. Červinka, J. Víta, M. Dvořák, J. Laudát - R. Vavřina. Střídali: R. Mutl, J. Zeman. Trenér: J. Víta. (lh)