Béčkové derby v Křeseticích odpískala slečna ze Suchdola

1. 5. 2016

Malý fotbalový svátek zažili hráči rezervních celků Křesetic a Červených Janovic. Drtivé většině z nich se totiž ještě nestalo, aby na hřišti poslouchali rozhodčího 'v sukni', jako tomu bylo v případě A. Čižinské.

17. kolo
neděle 1. května 2016 od 17 hodin
Křesetice B – Červené Janovice B 4:0 (2:0)

Mistrovské utkání Křesetice B - Červené Janovice B 4:0 (2:0). Foto: Michal JarůněkČerstvě osmnáctiletá sudí ze Suchdola dosud sbírala zkušenosti pouze v mládežnických kategoriích a po březnovém dovršení plnoletosti byly tohle jedny z jejích prvních krůčků mezi dospělými fotbalisty. A ti pro ni měli pochopení. „Hrálo se úplně v klidu, brali jsme na ni ohled,“ usmíval se kapitán červenojanovického béčka Ivoš Hájek.

Hosté si jinak na zisk bodů moc šancí nedávali. Kvůli souběhu zápasů - áčko doma prohrálo se Sedlcem B - byli rádi za základní jedenáctku, a to ještě asi deset minut před koncem utkání musel předčasně opustit hřiště zraněný brankář M. Dlouhý, když si při špatnému došlapu pochroumal koleno.

„V té době jsme prohrávali o čtyři góly, náhradník nebyl k dispozici žádný, a tak mezi tři tyče musel obránce Vladimír Zdeněk. Rataje nad Sázavou mu sice nedávno nasázely patnáct gólů, ale tentokrát vychytal nulu,“ řekl pobaveně Ivoš Hájek. „Více se nám vydařil druhý poločas. Dokonce jsme v něm vystřelili na bránu a kopali jsme roh,“ naznačil poměr sil na hrací ploše kapitán červenojanovické rezervy.

Branky: 26., 28. R. Veselý, 59. M. Jarůněk, 60. P. Grauer. Rozhodčí: A. Čižinská (Suchdol).

Č. Janovice B: M. Dlouhý (80. V. Zdeněk) - V. Zdeněk, T. Filip, R. Sedláček, R. Mutl - B. Kropáček, I. Hájek, R. Blažek, P. Pallendal, M. Kavka - M. Tůma.

Příští zápas: Č. Janovice B - Močovice (sobota 7. května od 17 hodin).

Další výsledky 17. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Kaňk B 8:5, Soběšín - Zruč n. S. B 0:3, Kačina - Rataje n. S. 3:2, Močovice - Malín B 1:3. (lh)