Derniéra s Tupadly B nabídla životní trefu i rozloučení po roce

13. 6. 2016

Z pohledu obou mužstev nic neřešící utkání se uskutečnilo mezi fotbalisty Červených Janovic a Tupadel B. Jakýkoliv výsledek už nemohl nic změnit na postavení na třinácté, respektive šesté příčce v tabulce III. třídy.

25. kolo
neděle 12. června 2016 od 17 hodin
Červené Janovice – Tupadly B 2:2 (0:1), na penalty 4:2

Mistrovské utkání Červené Janovice - Tupadly B 3:2 pk (0:1). Foto: Pavla HájkováFakt, že vlastně již o nic nejde, až příliš ukolébal domácí hráče, kteří si nechali dát gól už ve 2. minutě. Poté se snažili o něco více, ovšem jejich soupeř zkušeně držel díky kombinační hře míč na svých kopačkách a do konce prvního poločasu nepustil protivníka do vážnější akce. Naopak brankáře J. Hájka muselo jednou zastoupit břevno.

Druhou půli začaly Červené Janovice mnohem aktivněji a pomohl jim i náhodný, ale krásný vyrovnávací gól M. Liberského, jehož centr z pravé strany se v 49. minutě změnil v pohlednou trefu z úhlu. Hosté se také v další fázi utkání bránili, nicméně to byli oni, kdo se opět ujal vedení. Žádný problém to v 57. minutě po přímém kopu a následné hlavičce nebyl pro zcela osamoceného P. Šteinera. Ten mohl skórovat ještě jednou, avšak jeho projektil zastavilo břevno.

Domácí fotbalisté dokázali odpovědět záhy a navíc bylo co slavit, neboť jindy gólman M. Dlouhý si ve svých skoro sedmnácti letech vůbec poprvé v životě vychutnal radost ze vstřelené branky! A to ještě mohl zápas o něco později opět po hlavičce rozhodnout, v sérii šancí ale už podruhé neuspěl, stejně jako například L. Červinka, V. Müller či J. Červinka.

A protože ani tupadelská rezerva střeleckou listinu o další zápis již nerozšířila, musely vítěze utkání odtajnit pokutové kopy. Díky nim získaly o bod navíc Červené Janovice, když z pětice hráčů penaltu neproměnil pouze J. Zelený, zatímco na straně soupeře selhali hned první dva exekutoři V. Závůrka a V. Průcha.

Jestli se červejanovické áčko udrželo ve III. třídě, není v tuto chvíli stále jisté. Jasněji bude příští víkend po dohrání závěrečného kola I. B třídy, od které se vše odvíjí a kde o záchranu usiluje Bílé Podolí. Nicméně zápasem s Tupadly B se po ročním hostování z Chotusic rozloučil V. Müller, který má podle vlastních slov namířeno od nové sezony na Štrampouch.

Branky: 49. M. Liberský, 60. M. Dlouhý - 2. P. Kavánek, 57. P. Štainer. Rozhodčí: L. Ledvina (Křesetice).

Penaltový rozstřel: J. Červinka (proměnil), M. Dlouhý (proměnil), J. Zelený (neproměnil), V. Müller (proměnil), L. Červinka (proměnil) - V. Závůrka (vedle), V. Průcha (neproměnil), P. Čáp (proměnil), P. Šveřepa (proměnil).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - M. Liberský, J. Víta, J. Červinka, J. Zelený - V. Müller, R. Vavřina. Střídali: M. Dlouhý, V. Menšík.

Další výsledky 25. kola III. třídy: Kluky - Nepoměřice 5:1, Kaňk - Paběnice B 4:1, Křesetice - Miskovice 5:0, Štrampouch - Horky 6:1, Sedlec B - Suchdol B 3:4, Nové Dvory - Bílé Podolí B 2:0.