Hořká pilulka na ukončení brankářské kariéry: Suchdol B

14. 11. 2015

Prohospodařené úvodní minuty a potom také špatná střelecká muška připravily o naději na bodový zisk červenojanovické fotbalisty v posledním duleu první poloviny mistrovské sezony 2015/2016 proti Suchdolu B.

13. kolo
sobota 14. listopadu 2015 od 13.30 hodin
Červené Janovice – Suchdol B 1:5 (0:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Suchdol B 1:5 (0:3). Foto: Pavla HájkováPodzimní derniéra byla pro domácího brankáře M. Valentu zároveň rozlučkou s dlouhou aktivní kariérou. Odchod po 33 letech do fotbalového důchodu mu však poněkud zhořkl. Vždyť defenzivní činnost jeho spoluhráčům v prvních dvaceti minutách nic neříkala, a tak hosté brzy vedli už o tři góly: dvakrát se trefil M. Pacák a po faulu L. Červinky na L. Laštovku skóroval z penalty M. Volný.

Další nepříjemný okamžik z pohledu červenojanovického gólmana nastal v 34. minutě, kdy se připomněly vleklé zdravotní potíže s koleny, které ho jako výborného aktivního hráče donutily předčasně odejít ze hřiště, potažmo plánovaně z celé fotbalové scény…

Mezi tyče tedy musel náhradník M. Dlouhý, po jehož nástupu domácí mužstvo vyrovnalo hru a začalo se dostávat do šancí. V těch největších a vlastně i totožných se do poločasové přestávky dvakrát objevil V. Müller, ovšem ani jednou nedokázal usměrnit do sítě míč, jenž vyrazil brankář J. Hebr jen před sebe.

Úvod druhé půle se nejvíce líbil suchdolskému M. Pacákovi, který zkompletoval hattrick. Domácím týmem to sice na chvíli otřáslo, ale pak si řekl, že se pokusí utkání důstojně dokončit. Opět tedy zvýšil úsilí a začal hrát se soupeřem rovnocennou partii. Jen kdyby měl šťastnější den V. Müller… V koncovce selhal i potřetí, a když už ve své čtvrté vyložené šanci přece jen skóroval, překazil mu radost zdvižený praporek asistenta rozhodčího J. Čižinského.

Neboť zmar v zakončení dokumentoval i střídající A. Dlouhý, zůstalo z pohledu Červených Janovic pouze u jediného vstřeleného gólu, který zaznamenal L. Menšík z pokutového kopu odpískaného za ruku M. Volného. Shodou okolností to bylo ve třetím utkání v řadě, co červenojanovické mužstvo skórovalo v 61. minutě.

Poslední zápis do střelecké listiny obstaral suchdolský L. Laštovka a pak se už mohli domácí fotbalisté soustředit na další sobotní program v podobě valné hromady tělovýchovné jednoty, rozlučky s podzimní částí sezony a posvícenské zábavy v sokolovně.

Branky: 61. L. Menšík z penalty - 3., 11., 52. M. Pacák, 21. M. Volný z penalty, 75. L. Laštovka. Rozhodčí: J. Kučera (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - J. Zelený, J. Červinka, J. Víta, L. Menšík - V. Müller, R. Vavřina. Střídali: M. Dlouhý, D. Uher, A. Dlouhý.

Další výsledky 13. kola III. třídy: Štrampouch - Bílé Podolí B 3:2, Křesetice - Horky 4:1, Kluky - Miskovice 2:3, Kaňk - Nepoměřice 3:1, Nové Dvory - Tupadly B 4:0, Sedlec B - Paběnice B 2:1. (lh)