Hrůza s Bílým Podolím: o vystřídání si 'řekla' celá jedenáctka

31. 10. 2015

Pohárový výprask s kutnohorskou rezervou jakoby zanechal po třech dnech stopy na fotbalistech Červených Janovic. Nebyli schopni přehrát béčkaře z Bílého Podolí, kteří kvůli souběhu utkání nastoupili jen v deseti.

11. kolo
sobota 31. října 2015 od 14 hodin
Červené Janovice – Bílé Podolí B 1:1 (0:1), na penalty 1:2

Mistrovské utkání Červené Janovice - Bílé Podolí B 1:2 pk (0:1). Foto: Pavla Hájková'Zajímavá' byla už předzápasová příprava: dát dohromady základní sestavu totiž měl kvůli duelu rezervy v Soběšíně i domácí tým, navíc stejně jako soupeř řešil náhradu na brankářském postu, a to ještě musel obsadit oba asistenty rozhodčího. Když už se po všech peripetiích začalo hrát, zjistilo se, že připravené náhradní míče zůstaly zamčené v šatně sudího P. Jelínka.

Hrstku diváků bolely od fotbalu oči hned od úvodních minut. Hosté se pochopitelně do útoku moc nehrnuli, ale když viděli, jak rychle se protivník jejich stylu přizpůsobil a nebyl si schopný ani pořádně přihrát, osmělili se více a dokonce se před vypršením první půlhodiny ujali vedení J. Spáčilem. „Kdyby to šlo, tak na vystřídání bylo všech jedenáct hráčů,“ vyslovil o poločasové přestávce oprávněnou kritiku do vlastních řad šéf červenojanovické kopané Radek Vavřina.

Ani po změně stran se toho na hřišti moc nezměnilo. Kobylky z Bílého Podolí hrály to, co potřebovaly, a domácí fotbalisté marně hledali recept na gólový dezert. Ten si vychutnali až poté, co se v 61. minutě 'ukopl' Z. Schneiderwind a jeho nepovedená střela z úhlu se dostala k nabíhajícímu V. Müllerovi, který se z blízka nemýlil.

Tato branka mohla červenojanovický celek povzbudit, ovšem zůstalo jen u slov. Naopak to byli hosté, kteří hlavně díky dvojici J. Spáčil - L. Štoček udržovali defenzívu soupeře v pohotovosti, a od 70. minuty to měli snadnější, neboť poměr sil na hrací ploše se po vyloučení vyrovnal.

Když z pohledu Červených Janovic nevyšla ani poslední naděje v podobě střídajícího kanonýra R. Vavřiny, který v posledních deseti minutách takzvaně prubnul operované koleno a stačil přitom i nebezpečně hlavičkovat, musely o vítězi utkání rozhodnout pokutové kopy.

Pozápasové penalty jakoby kopírovaly průběh celého podprůměrného duelu. Střelci se předháněly v neproměňování těchto standardních situací. „Bod navíc si zasloužíte asi víc, aspoň jste se na rozdíl od nás sešli v jedenácti,“ zmínil podolský záložník Jan Spáčil. Vypadalo to, že bude dobrým prorokem, ale nakonec se karta obrátila. Zatímco na janovické straně skóroval jen L. Menšík hned v první sérii, tři neúspěchy značně nekompletního hostujícího celku prolomili L. Štoček a V. Jansa.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Jan Laudát z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 61. V. Müller - 28. J. Spáčil. Rozhodčí: P. Jelínek (Rataje n. S.). ČK: 70. J. Laudát (Č. Janovice).

Penaltový rozstřel: L. Menšík (proměnil), Z. Schneiderwind (neproměnil), J. Víta (tyč), V. Müller (neproměnil), J. Červinka (neproměnil) - P. Lehman (neproměnil), J. Spáčil (neproměnil), J. Štoček (neproměnil), L. Štoček (proměnil), V. Jansa (proměnil).

Č. Janovice: D. Dvořák - L. Červinka, L. Hájek, J. Laudát, B. Laudát - I. Hájek, J. Víta, J. Červinka, L. Menšík - V. Müller, Z. Schneiderwind. Střídal: R. Vavřina. Pozápasové penalty odchytal: J. Červinka.

Příští zápas: Tupadly B - Č. Janovice (sobota 7. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 11. kola III. třídy: Tupadly B - Suchdol B 1:0, Štrampouch - Miskovice 2:0, Křesetice - Nepoměřice 7:3, Kluky - Paběnice B 4:3, Kaňk - Sedlec B 7:0, Nové Dvory - Horky 2:1. (lh)