Kanonýr si poprvé za více než třicet let oblékl brankářský dres

28. 5. 2016

Co by chtěli víc? Taková otázka vyvstala už v průběhu duelu fotbalistů Červených Janovic a Horek. Domácímu týmu totiž k tříbodovému zisku nepomohla ani půlku druhého poločasu trvající výhoda dvou hráčů navíc.

23. kolo
sobota 28. května 2016 od 17 hodin
Červené Janovice – Horky 1:1 (1:1), na penalty 5:4

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPStarosti měly Červené Janovice už před zápasem, neboť musely vyřešit absenci dvou omluvených brankářů J. Hájka a M. Dlouhého. Z několika tipů nakonec padla volba na R. Vavřinu, jehož by sešitá tržná rána na lýtku stejně omezovala v pohybu na hřišti. A tak se z kanonýra poprvé v jeho více než třicetileté fotbalové kariéře stal ochránce svatyně.

Byla to škoda. Ne že by svou novou roli mezi tyčemi nezvládl, ale v útočné fázi chyběla jeho střelecká zkušenost. Vždyť klid v koncovce postrádal domácí celek hned několikrát, například s velkou chutí hrající D. Dvořák by o tom mohl vyprávět. „Nic se nezměnilo,“ dobírali si ho o poločasové pauze spoluhráči v kabině, neboť dlouhodobý spalovač šancí nastoupil po třízápasové absenci.

Góly v úvodním dějství ovšem padaly. Jako první rozvlnil síť v 30. minutě hostující R. Beneš, který si naběhl na dlouhý aut u půlící čáry a následnou křížnou střelou propálil brankáře R. Vavřinu. K vyrovnání došlo o sedm minut později, kdy J. Červinka dotáhl do úspěšného konce spolupráci s bratrem L. Červinkou na levé lajně.

Druhý poločas byl i vinou neproměněné tutovky V. Menšíka gólově nulový a o to víc vynikly dvě červené karty pro fotbalisty Horek. V rozmezí osmi minut museli předčasně pod sprchu M. Vondráček i R. Beneš, a tak se červenojanovickému kolektivu naskytla výhoda dvou hráčů navíc, a sice dobrých pětadvacet minut. Byla to však prachbídná přesilovka.

Domácí tým hrál velmi staticky a snad kromě povedené přihrávky L. Hájka do ulice J. Červinkovi, jehož včasným vyběhnutím vychytal brankář D. Mareček, vůbec nic nevymyslel. Naopak Horky nejen že se v naprosté pohodě ubránily, ale ještě několikrát dokázaly nebezpečně zaútočit. A nebýt v samotném závěru utkání reflexivního zákroku R. Vavřiny pravou nohou, mohly si domů odvézt tři body.

Místo toho musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy, které vyšly na sto procent fotbalistům Červených Janovic. Všech pět exekutorů svou penaltu proměnilo, zatímco na straně soupeře se mýlil hned ten první - J. Kodeš, když na rozdíl od svých dalších spoluhráčů zacílil mimo tyče. Bod navíc tedy bralo domácí mužstvo.

Pozápasové dozvuky

Oba vyloučené hráče Horek potrestala disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře nepodmíněnými tresty. Hůře dopadl Radek Beneš, který si odpočine ve třech mistrovských utkáních, o jeden zápas méně 'vyfasoval' Martin Vondráček. Každý z hříšníků dostal navíc pokutu ve výši 1000 korun.

Branky: 37. J. Červinka - 30. R. Beneš. Rozhodčí: T. Fidra (K. Hora). ČK: 57. M. Vondráček, 65. R. Beneš (oba Horky).

Penaltový rozstřel: J. Červinka (proměnil), J. Víta (proměnil), L. Hájek (proměnil), L. Červinka (proměnil), R. Vavřina (proměnil) - J. Kodeš (vedle), D. Mareček (proměnil), L. Kruml (proměnil), J. Cháma (proměnil), J. Oswald (proměnil).

Č. Janovice: R. Vavřina - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, L. Červinka - D. Hájek, J. Víta, D. Dvořák, J. Červinka - V. Menšík, A. Dlouhý. Střídal: I. Hájek. Připraven byl: R. Mutl.

Příští zápas: Bílé Podolí B - Č. Janovice (neděle 5. června od 10.15 hodin).

Další výsledky 23. kola III. třídy: Kaňk - Suchdol B 2:1, Kluky - Sedlec B 4:1, Křesetice - Paběnice B 1:0, Štrampouch - Nepoměřice 2:1, Tupadly B - Bílé Podolí B 1:0, Nové Dvory - Miskovice 7:0. (lh)