Mládí vpřed! V Bílém Podolí tahle výzva zafungovala výborně

5. 6. 2016

Předposlední příčku v tabulce III. třídy si v utkání v Bílém Podolí pojistili fotbalisté Červených Janovic. Nyní už jim zbývá jen věřit, že do nejnižší okresní soutěže bude sestupovat skutečně jen jeden tým - Nepoměřice.

24. kolo
neděle 5. června 2016 od 10.15 hodin
Bílé Podolí B – Červené Janovice 2:6 (1:3)

Mistrovské utkání Bílé Podolí B - Červené Janovice 2:6 (1:3). Foto: Matěj HájekHosté vsadili v základní sestavě na mladé 'pušky', kterým při omluvené absenci stopera V. Boumy zkazil věkový průměr jedině téměř dvaačtyřicetiletý L. Hájek. Vždyť - vyjma náhradníků J. Víty, I. Hájka a R. Vavřiny - druhému nejstaršímu hráči v červenojanovickém dresu Z. Schneiderwindovi nebylo ještě ani dvacet sedm let.

Naopak podolská rezerva byla ráda, že jim vypomohla stará garda, neboť áčko šetřilo síly na odpolední duel v Lysé nad Labem. Byl to právě domácí celek, kdo se díky samostatné akci a přesné střele veterána L. Štočka ujal v 25. minutě vedení. Stejný hráč na sebe upozornil již o několik minut dříve, ale vychytal ho brankář M. Dlouhý, který nepříjemný projektil vyrazil s námahou na roh.

Obdržená branka přinutila Červené Janovice k větší aktivitě, zejména se začalo dařit levé útočné lajně, kde se pohybovali V. Menšík a Z. Schneiderwind. Za krátkou chvíli bylo vyrovnáno a následně se cesta k vítězství velmi rychle otevřela hostujícímu kolektivu, když do poločasové přestávky vedl už 3:1.

Přestože výprava z Červených Janovic měla v mysli hlavně zisk jednoho bodu, který by ji před závěrečným kolem zaručil dostatečný náskok před posledními Nepoměřicemi, výsledek jen nebránila. Jindy často bezzubé ofenzívě se tentokrát dařilo proměňovat šance, a tak se překvapivě i ve druhé půli opakovalo stejné skóre jako před změnou stran.

Z pohledu podolského béčka se zrodil až příliš krutý výsledek. Domácí tým se snažil hrát i za nepříznivého stavu a neustále dotíral na soupeřovu svatyni, kterou však hájil pozorný brankář M. Dlouhý. Samotné utkání se původně mělo hrát už o den dříve, ale Bílé Podolí požádalo o změnu termínu kvůli konání dětského dne ve fotbalovém areálu.

Branky: 25. L. Štoček, 80. K. Weinlich - 26., 50. Z. Schneiderwind, 28. V. Menšík, 33. A. Dlouhý, 69. L. Červinka, 72. T. Menšík. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, J. Červinka, J. Hájek, L. Červinka - J. Zelený, T. Menšík, V. Müller, V. Menšík - A. Dlouhý, Z. Schneiderwind. Střídal: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Tupadly B (neděle 12. června od 17 hodin).

Další výsledky 24. kola III. třídy: Horky - Nové Dvory 1:6, Miskovice - Štrampouch 3:2, Nepoměřice - Křesetice 2:9, Suchdol B - Tupadly B 3:0, Paběnice B - Kluky 5:0, Sedlec B - Kaňk 2:3 pk. (lh)