Na Horkách by se kvůli bodové úrodě mohlo hrát častěji

24. 10. 2015

S prázdnou se konečně nevrátili domů fotbalisté Červených Janovic. První venkovní vítězství v sezoně si připsali na Horkách, kde se jim v poslední době daří. Jen v letošním kalendářním roce tam vyhráli už podruhé.

10. kolo
sobota 24. října 2015 od 14.30 hodin
Horky – Červené Janovice 1:2 (0:1)

Mistrovské utkání Horky - Červené Janovice 1:2 (0:1). Foto: Pavla HájkováLepší začátek utkání si hosté ani nemohli přát. Už ve 2. minutě sedla střela T. Menšíkovi, který poslal míč pod břevno. Rychlé vedení červenojanovický celek velmi povzbudilo a přiživilo myšlenku rozšířit chudé bodové konto.

Bylo to znát i na hřišti: díky napadání měli domácí hráči problémy s rozehrávkou a nebyli si tak jistí v obraně. Když jim nevycházely ani rychlé brejky a na konci prvního poločasu odcházeli do kabin s jednogólovým mankem, vládla v horeckém mužstvu nervózní atmosféra a nahlas zazněla nespokojenost s tím, že nejlepší střelec D. Wolter jen zůstal sedět na lavičce náhradníků.

Zatímco ten po změně stran už nastoupil, autor do té doby jediné branky zápasu musel se zraněním ramena - způsobeným pádem na zem po jednom ze soubojů - na vyšetření do čáslavské nemocnice. Domácím fotbalistům se ve druhé půli začalo dařit více a větší aktivita byla na jejich kopačkách.

Obranu prověřoval zejména R. Beneš, ovšem největším nebezpečím se v 70. minutě stal J. Ilizi. Po jeho vyrovnání hostující hráči marně reklamovali u rozhodčího P. Houšky, že gólovému okamžiku předcházel faul na B. Laudáta. Jejich nejlepší odpovědí proto byla v 80. minutě branka V. Müllera.

Hosté o těsný náskok záhy málem přišli: B. Laudát nečekaně ztratil deset metrů před vlastní šestnáctkou míč a pak už mohl jen doufat, že má prima bráchu. J. Laudát totiž byl tím posledním, kdo mohl rozeběhnutého P. Beneše odstavit od zteče svatyně J. Hájka. Klíčový obranný zákrok se mu povedl, když na poslední chvíli zasáhl balon a vyloženou šanci proměnil v rohový kop.

Červenojanovickou radost z prvního tříbodového zisku na hřišti soupeře v sezoně potom už v závěrečných vteřinách utkání nemohlo zkazit ani vyloučení po dvou žlutých kartách.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Josef Červinka z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 70. J. Ilizi - 2. T. Menšík, 80. V. Müller. Rozhodčí: P. Houška (Štrampouch). ČK: 90. J. Červinka (Č. Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - L. Červinka, T. Menšík, J. Víta, L. Menšík - V. Müller, J. Červinka, Střídal: M. Dlouhý. Připraven byl: J. Zelený.

Příští zápas: Č. Janovice - Bílé Podolí B (sobota 31. října od 14 hodin).

Další výsledky 10. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Tupadly B 1:2, Nepoměřice - Štrampouch 2:11, Miskovice - Nové Dvory 2:8, Suchdol B - Kaňk 2:3, Sedlec B - Kluky 3:0, Paběnice B - Křesetice 1:2. (lh)