Nekoukatelná kopaná udělala větší radost Novým Dvorům

30. 8. 2015

V souboji rezerv chtěly Červené Janovice pomstít áčko, které minulý víkend Novým Dvorům podlehlo, a zároveň odčinit porážku ze Zruče nad Sázavou. Podaly ale tak slabý výkon, z něhož i v ‘pralese‘ bolely oči.

2. kolo
neděle 30. srpna od 17 hodin
Červené Janovice B – Nové Dvory B 1:2 (0:2)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLP„Hlavně je zase nepočítejte, aby to nedopadlo jako posledně,“ vzpomínal na duel z loňské sezony proti Soběšínu kapitán I. Hájek. Červenojanovické béčko tehdy podlehlo po penaltách soupeři, který nastoupil s devíti statečnými. Nové Dvory však nakonec i přes souběžně hraný zápas jejich A-týmu v Suchdole daly dohromady kompletní jedenáctku a mohlo se začít.

Červenojanovický útok posílil áčkař Z. Schneiderwind a od začátku zápasu dělal obráncům soupeře problémy. Celý průběh utkání ovšem provázelo mnoho nepřesností a občas to vypadalo, že se aktérům na hrací ploše ani nechce ve velkém vedru pořádně běhat. I přes neschopnost si dvakrát za sebou pořádně přihrát si domácí celek vypracoval v prvním poločase několik stoprocentních šancí.

Na novodvorském brankáři si vylámal zuby nejdříve A. Dlouhý a o něco později také D. Hájek, který jako nejmladší hráč na hřišti předváděl na pravé straně zálohy velmi sympatický výkon. Mezitím ještě po rohovém kopu nedůrazně zakončoval T. Kropáček a vysoko přestřelil opět A. Dlouhý.

Hosté se do šancí moc nedostávali, každopádně slabý výkon červenojanovické rezervy jim umožnil jít do kabin s dvougólovým náskokem. Ve 30. minutě po chybě v rozehrávce zajistil Novým Dvorům vedení D. Mrázek a o sedm minut později opět po sérii nedorozumění V. Rathouz.

Ve druhém poločase pokračovala kopaná, z které musely i hrstku přihlížejících bolet oči. Diváky tak některými svými výroky bavil alespoň hlavní rozhodčí J. Havránek, kterému se několikrát povedlo opačně nařídit přímý volný kop, nebo často pozdě zaregistroval signalizovaný ofsajd.

Korunu všemu sudí nasadil, když střetnutí ukončil v okamžiku, kdy míč mířil do červenojanovické sítě. „Každý inteligentní člověk to pochopí,“ hájil si své rozhodnutí, když se nesetkal s přátelskou odezvou na straně novodvorské rezervy. To vše už v momentě, kdy Z. Schneiderwind snížil v 88. minutě na 2:1. Vyrovnat se však domácím nepodařilo, a tak i po druhém kole zůstávají stejně jako áčko ve třetí třídě bez bodu.

Zajímavost zápasu

Půlstoletí! Neuvěřitelný věkový rozdíl byl mezi nejmladším a nejstarším hráčem, kteří nastoupili v základní sestavě zápasu. Zatímco červenojanovický D. Hájek oslaví v příštích dnech patnácté narozeniny, novodvorskému matadorovi J. Pavlíkovi bude v září už pětašedesát let.

Branky: 88. Z. Schneiderwind - 30. D. Mrázek, 37. V. Rathouz. Rozhodčí: J. Havránek (Bratčice).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - J. Zelený, D. Dvořák, R. Mutl, M. Sýkora - D. Hájek, I. Hájek, A. Dlouhý, L. Červinka - Z. Schneiderwind, T. Kropáček. Střídali: V. Menšík, J. Červinka, M. Tůma, V. Zdeněk, B. Kropáček. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Rataje n. S. - Červené Janovice B (sobota 5. září od 17 hodin).

Další výsledky 2. kola IV. třídy, sk. B: Zruč n. S. B - Rataje n. S. 7:1, Malešov B - Soběšín 3:2, Křesetice B - Kačina 4:1, Kaňk B - Malín B 5:4 pk. (tk)