Neuvěřitelná ratajská kanonáda: osmadvacet 'fíků' v síti

10. 4. 2016

Vyvarovat se podzimnímu třináctigólovému přídělu z Rataj nad Sázavou se v jarní odvetě nedokázalo červenojanovické fotbalové béčko. Naopak to bylo v domácím prostředí ještě o dvě branky horší.

14. kolo
neděle 10. dubna 2016 od 17 hodin
Červené Janovice B  Rataje nad Sázavou 1:15 (0:6)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPHosté hned při příjezdu do Červených Janovic s úsměvem hlásili, že pro utkání nejsou potřeba žádní rozhodčí - sami totiž dorazili se třemi oficiálními arbitry v kádru: I. Fencl, L. Kocourek a J. Uher.

Byl to právě J. Uher hájící od jara ratajský dres, kdo řídil podzimní vzájemné střetnutí. To odvetné mu pak přineslo první hattrick ve skoro třicetileté aktivní kariéře. Další sudí I. Fencl, který se ujal role hostujícího pomezního, byl ve druhém poločase ‘natolik zaměstnán‘ útoky domácích, že kombinoval mávání s činností na mobilním telefonu.

Čisté konto dokázal udržet staronový brankář v červenojanovické sestavě V. Zdeněk celých čtrnáct minut. Do této chvíle se jeho spoluhráči prezentovali poměrně aktivní hrou, od prvního obdrženého gólu byli však na hřišti spíš už jen do počtu.

Ratajskému kanonýrovi P. Hoštovi se podařilo vsítit hattrick během devíti minut. Jeho gólostroj se nakonec zastavil na pěti trefách. Ani jeho kolegové se však nenechali zahanbit - kromě již zmíněného J. Uhra se povedlo vstřelit tři branky i O. Bílkovi.

Čestný úspěch domácích zaznamenal z oblíbené disciplíny - trestného kopu zpoza vápna - R. Mutl, když obstřelil zeď a jeho střela zapadla přímo k tyči. Jinak domácí fotbalisté podali především ve druhé půli odevzdaný výkon a jen v posledních sedmi minutách inkasovali hned čtyřikrát.

V této sezoně se tak povedlo ratajským hráčům vstřelit červenojanovické rezervě celkem 28 branek. A to ještě v zimě sehrály Červené Janovice se stejným soupeřem, který pošilhává po návratu do třetí třídy, přípravný zápas, v němž padly na každé straně čtyři góly.

Branky: 67. R. Mutl - 14., 18., 23., 56., 71. P. Hošta, 24., 40., 54. O. Bílek, 58., 83., 86. J. Uher, 38. J. Šíma z penalty, 55. M. Novotný, 89. L. Kocourek, 90. M. Jelínek. Rozhodčí: M. Blatný (Štrampouch).

Č. Janovice B: V. Zdeněk - M. Sýkora, R. Mutl, T. Filip, P. Pallendal - J. Zelený, I. Hájek, R. Blažek, B. Kropáček, T. Kropáček - V. Menšík. Střídali: Z. Schneiderwind, O. Horáček, Z. Zelinka.

Příští zápas: Malešov B - Č. Janovice B (neděle 17. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 14. kola IV. třídy, sk. B: Zruč n. S. B - Malín B 1:0, Kaňk B - Močovice 5:2, Křesetice B - Soběšín 4:0, Malešov B - Nové Dvory B 4:3. (tk)