Nové Dvory rychleji pochopily, že se opět začalo hrát o body

22. 8. 2015

Zářný příklad, jak by to v nové sezoně nemělo na hřišti vypadat, ukázali fotbalisté Červených Janovic v úvodním mistrovském utkání s Novými Dvory. Z kopané v podání domácího kolektivu totiž dost bolely oči.

1. kolo
sobota 22. srpna 2015 od 17 hodin
Červené Janovice - Nové Dvory 1:4 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Nové Dvory 1:4 (0:1). Foto: Pavla HájkováDoznívající dovolené či víkendové pracovní povinnosti značně poznamenaly sestavy obou celků, avšak lépe se s tím dokázali vyrovnat hosté, kteří v první půli měli po herní stránce navrch. Vidět byly hlavně dvě posily se zkušenostmi z vyšších soutěží - stoper J. Bareš z Bílého Podolí a středopolař M. Rejthárek z Červených Peček.

Nové Dvory poprvé zúročily svou optickou převahu a větší chuť zvítězit v 39. minutě, kdy J. Bareš po rohovém kopu V. Melši nejdříve hlavičkoval míč do břevna a následnou dorážku si po další hlavičce gólově vychutnal J. Svoboda - 0:1. Za okamžik mohlo být s hodně nevýraznými Červenými Janovicemi, které si za celý poločas ani nevypracovaly žádnou šanci, ještě hůř, ale M. Špírek netrefil po nedorozumění a srážce brankáře M. Valenty a stopera V. Boumy zcela odkrytou bránu.

Na úspěšnou spolupráci při první brance navázali oba její hlavní aktéři po změně stran: v 58. minutě J. Bareš přihrával a J. Svoboda opět poslal míč do sítě - 0:2. To byl pro červenojanovického trenéra J. Vítu signál, aby vystřídal a poslal v 63. minutě na hřiště všechny tři náhradníky najednou, včetně jeho samotného. Taktický tah s následným vysunutím V. Boumy do útoku to nebyl vůbec špatný, neboť z pohledu domácího mužstva došlo k viditelnému oživení hry a dokonce po rohovém kopu J. Víty zaznamenal v 76. minutě hlavičkující J. Červinka kontaktní gól - 1:2.

Naděje na bodový zisk však neměla dlouhého trvání. Stačila jedna nepřesná zpětná přihrávka V. Boumy na L. Hájka a hned z toho byl rychlý protiútok V. Melši, s jehož milimetrovým pasem v 78. minutě ideálně naložil M. Špírek - 1:3. Poslední hřebíček do červenojanovické rakve zatloukl D. Uher, když si v 84. minutě po centru M. Hurta vstřelil ukázkový vlastenec - 1:4.

Branky: 76. J. Červinka - 39., 58. J. Svoboda, 78. M. Špírek, 84. vlastní (D. Uher). Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice: M. Valenta - D. Uher, V. Bouma, J. Laudát, J. Červinka - V. Menšík, T. Menšík, T. Dvořák, D. Dvořák - M. Liberský, V. Müller. Střídali: L. Hájek, A. Dlouhý, J. Víta. Mužstvo vedl: J. Víta.

Příští zápas: Štrampouch - Č. Janovice (sobota 29. srpna od 17 hodin).

Další výsledky 1. kola III. třídy: Nepoměřice - Sedlec B 1:2 pk, Miskovice - Kaňk 1:2 pk, Horky - Kluky 0:5, Tupadly B - Štrampouch 4:2, Paběnice B - Suchdol B 4:3 pk, Bílé Podolí B - Křesetice 3:4 pk. (lh)