Nula je konečně minulostí, křesetické torzo nekladlo odpor

26. 9. 2015

Jak je u červenojanovické rezervy v této sezoně už zvykem, domácí zápasy bývají vyrovnané do posledních minut a všechny dosud skončily těsnou prohrou 1:2. Nyní ale přijel soupeř z Křesetic v neúplné sestavě.

6. kolo
sobota 26. září 2015 od 16.30 hodin
Červené Janovice B – Křesetice B 2:0 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Křesetice B 2:0 (0:0). Foto: Romana Filipová ml.„Je jich deset, tak je hlavně nesmíme podcenit,“ upozornil své spoluhráče před utkáním domácí obránce Roman Mutl. Ti si jeho slova evidentně vzali k srdci a od začátku trochu diktovali tempo hry. V první půli však marně hledali mezery v křesetické defenzívě, brankáře J. Domase přímo ohrozil pouze střelami ze čtyřiceti metrů R. Mutl. Přihlížející diváci tak příliš fotbalové krásy neviděli, k ohrožení branek docházelo opravdu jen sporadicky.

Za trpělivý výkon byl červenojanovický rezervní tým odměněn ve druhém poločase. V 50. minutě sice po precizní přihrávce L. Menšíka selhal tváří v tvář hostujícímu brankáři T. Kropáček, o pět minut později se však už po kombinaci v rohu vápna a následném individuálním průniku prosadil V. Menšík - 1:0. V 65. minutě bylo v Červených Janovicích ještě veseleji, to totiž T. Kropáček svou nepřesnou přihrávkou směřující L. Menšíkovi poslal za hostující obranu O. Menšíka, který svůj únik zakončil přesně - 2:0. V závěru duelu mohl křesetické béčko, které dohrávalo po zranění R. Šafránka pouze v devíti, dorazit V. Zdeněk, míč však do sítě neprotlačil.

Červenojanovičtí si dopřáli dvoubrankovou výhru, poprvé v sezoně se tak mohli radovat z tříbodového zisku a vůbec z prvních bodů. Stejně jako v minulém týdnu jejich soupeř v Malíně si odpustili vítězný pokřik, čímž vyjádřili respekt k oslabenému soupeři. Ten překvapivě nedal dohromady základní jedenáctku, přestože Křesetice neměly na programu souběh zápasů.

Branky: 55. V. Menšík, 65. O. Menšík. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - J. Zelený, J. Červinka, R. Mutl, V. Zdeněk - T. Kropáček, B. Kropáček, L. Menšík, A. Dlouhý - O. Menšík, V. Menšík. Střídal: M. Tůma.

Příští zápas: Močovice - Č. Janovice B (sobota 3. října od 16 hodin).

Další výsledky 6. kola IV. třídy, sk. B: Rataje nad Sázavou - Kačina 4:5 pk, Zruč nad Sázavou B - Soběšín 8:0, Kaňk B - Nové Dvory B 3:1, Malín B - Močovice 8:0. (tk)