Paběnickou svatyni hájil hokejový mistr České republiky

8. 5. 2016

To byla pořádná výzva! Možnost pokořit čerstvého hokejového mistra České republiky se naskytla fotbalistům Červených Janovic v derby v Paběnicích. Do domácí brány se postavil liberecký bílý tygr J. Vlach.

20. kolo
neděle 8. května 2016 od 17 hodin
Paběnice B – Červené Janovice 2:1 (1:1)

Mistrovské utkání Paběnice B - Červené Janovice 2:1 (1:1). Foto: Pavla HájkováPro každého z hostujících hráčů by gól vstřelený takovému borci byl jistě hodnotný bonus, nicméně červenojanovický kolektiv řešil komplexnější starosti: opět dal sotva dohromady základní jedenáctku a vzhledem k postavení v tabulce III. třídy by se mu hodil jakýkoliv bodový zisk.

Ani paběnická rezerva nechtěla v tomto ohledu zůstat pozadu, a tak podle očekávání využila několika áčkařů. Fotbalová kvalita spojená s územní převahou tedy byla na straně domácího týmu, ovšem červenojanovičtí hráči se v korektně hraném derby tradičně vybičovali k bojovnému výkonu, čímž dlouho drželi naději na dobrý výsledek. A když už v 39. minutě inkasovali z kopačky M. Blahníka, měli pohotovou odpověď: v 42. minutě V. Bouma poslal míč za obranu soupeře a V. Müller z hodně těžkého úhlu parádně zavěsil.

Ve druhém poločase pokračovalo paběnické béčko v dobývání protivníkovy svatyně. Naráželo však na odpor pozorné defenzívy, a pokud ta už přece jenom něco propustila, uhasil nebezpečí výborný brankář M. Dlouhý. Jeho protějšek J. Vlach tolik práce rozhodně neměl, ale po nádherném projektilu V. Boumy z téměř poloviny hřiště byl rád, že ho zastoupilo břevno. Ke škodě hostů se neujala ani střela R. Vavřiny, který se chvíli předtím efektně zbavil dvou protihráčů najednou.

Blížící se rozhodující pokutové kopy nakonec odmítl střídající R. Sochr. Odražený balon sice z hranice šestnáctky netrefil v 88. minutě ideálně, ovšem přesně k tyči ano. Podruhé vyrovnat už hosté nestihli, přesto opouštěli hrací plochu s dobrými pocity. „Škoda, bod bychom si zasloužili,“ shodli se a stejný názor mělo i několik zástupců Paběnic.

Branky: 39. M. Blahník, 88. R. Sochr - 42. V. Müller. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Hájek, J. Červinka - J. Zelený, M. Liberský, R. Vavřina, L. Červinka - A. Dlouhý, V. Müller.

Příští zápas: Č. Janovice - Nepoměřice (neděle 15. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola III. třídy: Miskovice - Bílé Podolí B 6:2, Nepoměřice - Tupadly B 1:2, Kaňk - Štrampouch 1:3, Kluky - Křesetice 1:3, Suchdol B - Horky 4:2, Sedlec B - Nové Dvory 0:4. (lh)