Po čase ručně psaný zápis zaplnili hlavně střelci Miskovic

21. 5. 2016

Bez návratu k vyplnění papírového zápisu o utkání se neobešlo měření sil mezi hráči Miskovic a Červených Janovic. Stalo se tak poté, co zkolaboval elektronický informační systém Fotbalové asociace České republiky.

22. kolo
sobota 21. května 2016 od 13 hodin
Miskovice – Červené Janovice 5:1 (1:1)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekOproti původnímu termínu začalo utkání o čtyři hodiny dříve, neboť stejně jako na podzim se v týž den hrálo divizní derby Suchdol - Kutná Hora, které si zástupci Miskovic nechtěli nechat ujít, a proto v týdnu se souhlasem červenojanovického oddílu požádali Okresní fotbalový svaz Kutná Hora o změnu výkopu.

Když ve 13. minutě otevřel skóre z trestného kopu T. Menšík, vypadalo to z pohledu hostujícího celku nadějně, avšak byla to zároveň takzvaná labutí píseň, protože pak už střílely góly pouze Miskovice. Do poločasové přestávky vyrovnaly a po změně stran zasadily směrem z kopce rozhodující úder. A to si ještě domácí M. Herout dovolil zahodit pokutový kop: po penaltovém faulu J. Zeleného přestřelil bránu M. Dlouhého.

„Soupeř se asi tak třikrát trefil z dvaceti až pětadvaceti metrů. My jsme kromě solidního prvního poločasu měli docela dobrou herní pasáž ještě za nepříznivého stavu 1:3, ale brankově jsme toho nedokázali využít. Ve velké šanci se například po mé přihrávce ocitl Luboš Červinka,“ poznamenal hrající trenér Červených Janovic Josef Víta.

Pozápasové dozvuky

Najít si oficiální fotbalové výsledky, góly a sestavy bylo v sobotu prakticky nemožné. Informační systém Fotbalové asociace České republiky totiž zkolaboval a šel až v neděli. Na vině prý byli hackeři, kteří se do systému nabourali. „Je to tak, do systému se podle mých nadřízených skutečně dostali. Odborníci pak rychle pracovali na nápravě a v neděli už vše bylo v pořádku," uvedl pro Deník sekretář středočeského svazu Zdeněk Tasch.

Branky: 54., 85. M. Bartůněk, 36. M. Libicher, 57. J. Chvála, 74. O. Kruliš - 13. T. Menšík. Rozhodčí: J. Sedláček (Hryzely).

Č. Janovice: M. Dlouhý - J. Zelený, V. Bouma, T. Filip, L. Červinka - D. Hájek, T. Menšík, J. Víta, A. Dlouhý - V. Müller, V. Menšík. Střídal: R. Blažek.

Příští zápas: Č. Janovice - Horky (sobota 28. května od 17 hodin).

Další program 22. kola III. třídy: Horky - Tupadly B 2:1, Nepoměřice - Nové Dvory 0:7, Kaňk - Kluky 2:3, Suchdol B - Bílé Podolí B 6:1, Paběnice B - Štrampouch 2:0, Sedlec B - Křesetice 3:2. (lh)