Po Kačině se slavily první jarní body i stý inkasovaný gól

22. 5. 2016

V sázce bylo hned několik sudů piva, ale ty už nenávratně zmizely. Dalo se to očekávat, vždyť mezi hecíři šlo o to, že červenojanovická fotbalová rezerva neinkasuje ve zbývajících čtyřech zápasech jubilejní stý gól.

20. kolo
neděle 22. května 2016 od 17 hodin
Červené Janovice B – Kačina 4:3 (1:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPHodně optimistické předsevzetí vzalo za své už v utkání s Kačinou, a sice v prvním poločase. Pikantní na tom bylo, že k vyřešení tajenky nepřispěl hráč soupeře, nýbrž červenojanovický obránce R. Mutl. Ten na sebe v poslední době upozornil jak gólovými trefami z trestných kopů, tak střílením vlastenců. Že plnění druhé 'disciplíny' nebyla v minulém duelu s Močovicemi náhoda, potvrdil i nyní, kdy pomohl soupeři k vyrovnání na 1:1.

Ještě že Červené Janovice měly v sestavě dalšího hrdinu - áčkaře V. Müllera, který spoluhráčům předvedl, jak správně naložit s gólovými příležitostmi. S názornou ukázkou vyrukoval hned třikrát, a hattrick byl na světě. „Bez Valtra bychom nevyhráli,“ přiznal vedoucí mužstva Oldřich Menšík, čímž dal najevo, že tři body zůstaly poprvé na jaře doma.

Bylo to ovšem drama. Červenojanovické béčko vedlo v 85. minutě už 4:1, ale nakonec se o výhru strachovalo. Hosté totiž stihli ve zbývajícím čase skórovat ještě dvakrát. „Síly nám rychle ubývaly, navíc jsme měli za sebou už všech pět střídání. Hrát o pět minut déle, tak Kačina vyrovnala,“ naznačil Oldřich Menšík a litoval několika nadějných neproměněných akcí především v prvním poločase.

„To jsme na tom byli ještě fyzicky dobře, šance si vytvořili, avšak s jejich proměňováním se potýkáme už delší dobu a je to naše velká slabina,“ doplnil Oldřich Menšík. Jako jeden z posledních příkladů uvedl R. Blažka, který zhruba někde na penaltovém území nezvládl dorážku míče napáleného do břevna po trestném kopu R. Mutla.

Jestliže už byla v úvodu řeč o hrdinech zápasu s Kačinou, mohl by se k nim zařadit i B. Kropáček, který dokázal skórovat ve svých padesáti letech. Byla to akce náhradníků. Po nahrávce od M. Kavky se O. Horáček efektně zbavil dvou protihráčů, našel volného B. Kropáčka a ten poslal míč levačkou přesně k tyči. „Moc hezký okamžik,“ zdůraznil Oldřich Menšík.

Fotbalisté a fanoušci červenojanovické rezervy tedy měli po duelu s Kačinou co slavit. V první řadě to samozřejmě bylo vítězství, které stálo rundu panáků vedoucího mužstva O. Menšíka, a pak se musela zapít i nezáviděníhodná stovka inkasovaných gólů. A při této příležitosti se režie nalévání kořalky nemohl ujmout nikdo jiný než R. Mutl.

Branky: 19., 80., 85. V. Müller, 77. B. Kropáček - 26. vlastní (R. Mutl), 86. M. Volenec, 92. M. Sedláček. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - R. Mutl, D. Uher, R. Sedláček, P. Pallendal - A. Dlouhý, I. Hájek, R. Blažek, J. Zelený - V. Menšík, V. Müller. Střídali: O. Horáček, V. Zdeněk, B. Kropáček, M. Kavka, Z. Zelinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Kaňk B - Č. Janovice B (neděle 29. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Soběšín 2:3 pk, Rataje n. S. - Malešov B 6:1, Zruč n. S. B - Křesetice B 6:0, Malín B - Nové Dvory B 2:0. (lh)