Počtvrté si oslabené Močovice už vzít vedení nenechaly

7. 5. 2016

Souboj fotbalových žebráků. Takto by se dal označit zápas Červené Janovice B - Močovice, neboť poslední celek tabulky nejnižší okresní soutěže přivítal soupeře těsně před sebou. Ten dorazil pouze v deseti.

18. kolo
sobota 7. května 2016 od 17 hodin
Červené Janovice B – Močovice 3:5 (3:3)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPHostům hra v oslabení problémy nedělala. V prvním poločase se třikrát ujali vedení, které ale ani v jednom případě netrvalo dlouho. Červenojanovická rezerva vždy maximálně do šesti minut vyrovnala a o přestávce věřila, že se utkání ve druhém poločase zlomí v její prospěch. Opak byl však pravdou.

„Po změně stran jsme hráli hrozně,“ přiznal autor jednoho ze tří domácích gólů a kapitán mužstva Ivoš Hájek. Jeho slova potvrdil fakt, že závěrečnou půlhodinu Močovice dohrávaly dokonce jen v devíti lidech, protože po druhé žluté kartě musel předčasně opustit hrací plochu T. Petráček.

„Neuměli jsme přejít přes zahuštěnou obranu a skoro vůbec jsme nestříleli. Chtělo to víc takových pokusů, jako měl třeba můj syn David, který v poslední minutě orazítkoval míčem břevno. Hostům se také dařilo kouskovat hru, což jim samozřejmě vyhovovalo. Navíc dobře bránili a podnikali rychlé brejky. Takže jsme ve druhém poločase nedávali branky my, ale oni,“ konstatoval Ivoš Hájek.

Ten zalitoval, že kvůli svalovému zranění stehna musel už v první půli odstoupit R. Mutl. „V poslední době se dostal do formy a i tentokrát skóroval z trestného kopu a ještě stihl trefit břevno,“ poznamenal Ivoš Hájek.

Čtyři kola před koncem sezony visí nad červenojanovickým béčkem aktuální hrozba stovky inkasovaných gólů. „Potřebovali bychom odehrát všechny zbývající utkání vzadu s nulou, abychom neslavili jako kdysi Nepoměřice. Snad se nám to povede,“ dodal s úsměvem Ivoš Hájek.

Že ani fotbal v Močovicích není v současné době v dobré kondici, dokumentovala zajímavá předzápasová poznámka hráče Jiřího Schovance na sociální síti Facebook: „Tým z Močovic jako každý týden shání hráče, kteří by za ně mohli nastoupit. Registrovaných hráčů je čtyřicet. Hráčů, kteří mají zájem chodit, asi šest. Lidé, kteří se o fotbal v Močovicích starají, jsou dva - Michal Plánočka a Petr Oliva. Ti tráví dopoledne před zápasem obvoláváním hráčů, vše je marné. Dnes lidí mají jiné záliby a koníčky. I když tréninky nejsou, nemají čas udělat si tři hodiny týdně. Abych to neprodlužoval: doufám, že se všichni na začátku sezony sejdou, aby se mohly na hřišti zasadit brambory, kukuřici, česnek a různé jiné plodiny. Třeba jim to přiroste k srdci víc než fotbal v Močovicích."

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Tomáš Petráček z Močovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 14. R. Mutl, 21. I. Hájek, 40. V. Müller - 8., 19., 53. O. Šlejtr, 38. M. Kňourek, 84. J. Schovanec. Rozhodčí: M. Semirád (Vinice). ČK: 61. T. Petráček (Močovice).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - V. Zdeněk, T. Filip, R. Mutl, P. Pallendal - J. Zelený, I. Hájek, R. Blažek, O. Horáček - V. Menšík, V. Müller. Střídali: B. Kropáček, D. Hájek, Z. Zelinka, M. Kavka.

Příští zápas: Č. Janovice B - Kačina (neděle 22. května od 17 hodin).

Další výsledky 18. kola IV. třídy, sk. B: Rataje n. S. - Soběšín 2:3, Zruč n. S. B - Nové Dvory B 5:4, Malín B - Kačina 3:2, Kaňk B - Malešov B 3:5. (lh)