Příkladný týmový výkon pomohl ke třem bodům z Tupadel

7. 11. 2015

Za neslavnou hru proti béčku Bílého Podolí se červenojanovičtí fotbalisté rehabilitovali hned další víkend v zápase na hřišti rezervního družstva Tupadel. Po velmi dobrém výkonu si překvapivě odvezli plný počet bodů.

12. kolo
sobota 7. listopadu 2015 od 14 hodin
Tupadly B – Červené Janovice 1:3 (1:1)

Mistrovské utkání Tupadly B - Červené Janovice 1:3 (1:1). Foto: Pavla HájkováŽe z pohledu domácího celku nepůjde všechno hladce, naznačila už 9. minuta, kdy míč po trestném kopu J. Víty prodloužil hlavou do vlastní sítě P. Hošek - 0:1. Správným směrem navedl balon v 19. minutě na opačné straně hřiště M. Agh, který zužitkoval centr O. Císaře - 1:1. Nerozhodný stav potom vydržel až do poločasové přestávky, po níž se dalo předpokládat, že tupadelští fotbalisté zvýrazní územní převahu a pokusí se urvat výhru pro sebe.

Nic z toho se jim však nepovedlo, aktivní hosté jim to nedovolili. Naopak to byli oni, kdo šel znovu do vedení: v 47. minutě se křížnou střelou prosadil V. Müller - 1:2. Když L. Menšík v 61. minutě předvedl gólovou parádu - od levé lajny si navedl míč přes dva protihráče do středu hrací plochy a z hranice šestnáctky skóroval přesně k tyči - začal se rodit překvapivý vítěz utkání - 1:3.

Tupadelská rezerva sice v té době měla pořád dost času s nepříznivým skóre něco udělat, ale červenojanovičtí hráči ke svému prospěchu jen nebránili hodně nadějný náskok a naopak byli i nadále vepředu nebezpeční. Soupeř se tak musel mít stále na pozoru a nemohl vrhnout všechny síly do útoku. Poslední minuty zápasu rychle ubíhaly a domácímu kolektivu už nepomohlo ani opakované ofenzivní snažení gólmana D. Liptáka.

„Byl to od nás po všech stránkách příkladný týmový výkon,“ pojmenoval hlavní důvod tříbodové výhry jeden ze dvou hrajících trenérů Josef Víta. Nejen jeho velmi potěšilo střelecké probuzení V. Müllera, který svými trefami zařídil Červeným Janovicím před posledním podzimním duelem se Suchdolem B už deset z dvanácti získaných bodů: vítěznou branku vstřelil Paběnicím B, Horkám, Tupadlům B a zařídil remízu s Bílým Podolím B.

Branky: 19. M. Agh - 9. vlastní (P. Hošek), 47. V. Müller, 61. L. Menšík. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, B. Laudát - D. Dvořák, J. Červinka, J. Víta, L. Menšík - V. Müller, R. Vavřina. Střídali: M. Dlouhý, J. Zelený.

Příští zápas: Č. Janovice - Suchdol B (sobota 14. listopadu od 13.30 hodin).

Další výsledky 12. kola III. třídy: Nepoměřice - Kluky 4:2, Miskovice - Křesetice 0:2, Horky - Štrampouch 1:9, Suchdol B - Sedlec B 2:1, Paběnice B - Kaňk 2:5, Bílé Podolí B - Nové Dvory 1:2. (lh)