První vítězství za tři body mělo s Paběnicemi červený škraloup

3. 10. 2015

Zlepšený herní projev červenojanovických fotbalistů v posledních dvou utkáních vyústil konečně v první vítězství za tři body. Proti neposílenému paběnickému béčku k tomu stačila povedená půlhodinovka.

7. kolo
sobota 3. října 2015 od 16 hodin
Červené Janovice – Paběnice B 3:1 (1:0)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPHosté překvapivě přijeli s vizitkou druhého celku tabulky, avšak kvůli termínové kolizi nemohli využít hráčů áčka. To cestovalo do Sázavy, kde s tamní rezervou prohrálo na penalty.

„Úvodních patnáct minut bylo z obou stran o ničem, ve zbytku času do poločasové přestávky jsme zabrali a získali rozhodující tříbrankový náskok. To jsme hráli celkem koukatelný fotbal. Ve druhé půli už to byla v podání obou mužstev zase spíše nezáživná kopaná, ze které soupeř dokázal po našem kiksu vytěžit jednu branku,“ nastínil průběh zápasu předseda domácího klubu Radek Vavřina. Ten jen pár dnů po operaci kolena dělal hlavnímu rozhodčímu P. Poklopovi asistenta na lajně.

Tříbodový zisk Červené Janovice bezesporu potěšil, stejně jako vůbec první gólová trefa V. Müllera v rámci ročního hostování z Chotusic, ovšem pořádný škraloup si připsal Z. Schneiderwind. Nastoupil teprve ve druhém mistrovském utkání v sezoně a podruhé uviděl červenou kartu. Jestliže před čtrnácti dny šel jeho předčasný odchod z hrací plochy na vrub chybujícího sudího P. Houšky, tentokrát nebylo co řešit, neboť vyloučený fotbalista nedbal jak napomenutí žlutou kartou, tak slovních upozornění od rozhodčího P. Poklopa.

Daleko lepším způsobem na sebe upozornil L. Menšík, který se výrazně podílel na všech třech gólech svého týmu - dva vstřelil a jeden připravil.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Zdeněk Schneiderwind z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora potrestala také hlavního rozhodčího Petra Poklopa z Krchleb, a sice pokutou ve výši 200 korun za chybějící popis přestupku při vyloučení na přední straně zápisu o utkání.

Branky: 22. L. Menšík, 23. V. Müller, 42. L. Menšík z penalty - 55. D. Stuchlý. Rozhodčí: P. Poklop (Krchleby). ČK: 83. Z. Schneiderwind (Č. Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, D. Uher, B. Laudát - J. Červinka, T. Menšík, D. Dvořák, L. Menšík - V. Müller, Z. Schneiderwind. Připraven byl: J. Víta.

Příští zápas: Nepoměřice - Č. Janovice (sobota 10. října od 16 hodin).

Další výsledky 7. kola III. třídy: Horky - Suchdol B 3:1, Tupadly B - Nepoměřice 2:3 pk, Štrampouch - Kaňk 4:2, Křesetice - Kluky 4:1, Bílé Podolí B - Miskovice 8:1, Nové Dvory - Sedlec B 3:0. (lh)