Rekordman si bilanci nevylepšil, přesto Štrampouch zvítězil

29. 8. 2015

Všemi čtyřiadvaceti vyhranými zápasy ve čtvrté třídě a suverénním postupem do vyšší soutěže si Štrampouch už na konci minulé sezony získal respekt soupeřů a svou sílu ukázal i červenojanovickým hráčům.

2. kolo
sobota 29. srpna 2015 od 17 hodin
Štrampouch – Červené Janovice 3:1 (2:0)

Mistrovské utkání Štrampouch - Červené Janovice 3:1 (2:0). Foto: Pavla HájkováUtkání dvou týmů, jimž se vstup do nového mistrovského ročníku nepovedl, začalo lépe pro domácí kolektiv, který se po nenápadné akci, ale pohotové střele P. Šupky ve 3. minutě ujal vedení - 1:0. Ještě více nečekaný byl další gól Ajaxu, který v 27. minutě zaznamenal T. Vetešník. Stačilo mu na hranici velkého vápna jen přesně zamířit a potom už byl i sám střelec překvapený, že poměrně krotký míč proletěl pod rukavicí brankáře J. Hájka až do sítě - 2:0.

Tyto dva momenty ovlivnily počáteční psychickou pohodu červenojanovického celku, zvlášť když v mezičase obou gólových akcí přehlédl rozhodčí T. Fidra faul na J. Červinku, po němž se měla kopat, když ne penalta, tak hodně zajímavá standardní situace v nebezpečné vzdálenosti brankáře T. Chmelaře. Bylo však pořád dost času s nepříznivým výsledkem něco udělat, ovšem čisté konto si Štrampouch do poločasové přestávky v pohodě pohlídal a sám i několikrát bez úspěchu zahrozil.

Hosté se chtěli dostat zpět do hry rychlým nástupem do druhé půle a málem se jim to povedlo, jenže T. Menšíka, jehož poslal do vyložené šance V. Müller, vychytal T. Chmelař. To na opačném konci hřiště naložil s nabídnutou příležitosti daleko lépe po rohovém kopu nekrytý D. Vacek. Po jeho hlavičce se domácí mužstvo dostalo v 55. minutě už do tříbrankového vedení - 3:0.

Ačkoliv o vítězi duelu bylo prakticky rozhodnuto, začal se najednou hrát fotbal takzvaně nahoru - dolů, což diváky muselo těšit. Zápis do střelecké listiny z toho vytěžil červenojanovický stoper V. Bouma, když v 75. minutě nasměroval hlavičkou do sítě nepovedenou střelu T. Menšíka - 3:1. Tato trefa hosty nabudila k ještě větší aktivitě, nicméně na výsledku se už i kvůli břevnu, které míčem orazítkoval V. Bouma, nic nezměnilo.

Zajímavosti zápasu

Největší hrozbou Ajaxu Štrampouch měl být L. Valdman, který se zasloužil o postup svého mužstva do třetí třídy rekordními 57 góly. Na starost si ho proto vzal obránce J. Laudát a počínal si velmi dobře, neboť kanonýr si osobní bilanci nevylepšil a na hřišti nedostal ani moc prostoru.

Utkání nabídlo bratrský souboj L. a V. Müllerových, kmenových fotbalistů Chotusic. Spokojenější byl po výhře mladší ze sourozenců, který si v domácím mužstvu svědomitě plnil defenzivní úkoly, ale také dokázal nebezpečně zaútočit.

Rozhodčí T. Fidra z Kutné Hory se k pískání vrátil po vypršení devítiměsíčního trestu od disciplinární komise okresního fotbalového svazu. Comeback si odbyl už před týdnem v duelu Církvice - Vrdy B. Snad mu to bez prohřešku nějakou dobu vydrží...

Branky: 3. P. Šupka, 27. T. Vetešník, 55. D. Vacek - 75. V. Bouma. Rozhodčí: T. Fidra (Kutná Hora).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, J. Laudát, J. Červinka - V. Menšík, T. Menšík, J. Víta, T. Dvořák, L. Menšík - V. Müller. Střídal: D. Dvořák. Připraven byl: I. Hájek. Mužstvo vedl: R. Vavřina.

Příští zápas: Č. Janovice - Křesetice (neděle 6. září od 17 hodin).

Další výsledky 2. kola III. třídy: Křesetice - Tupadly B 2:1 pk, Kluky - Bílé Podolí B 2:3, Kaňk - Horky 5:1, Suchdol B - Nové Dvory 2:1 pk, Sedlec B - Miskovice 0:3, Paběnice B - Nepoměřice 5:3. (lh)