Repete s Malešovem: zpoždění a stejný výsledek i 'popravčí'

13. 9. 2015

Napravit si reputaci po debaklu v Ratajích nad Sázavou a hlavně získat pro Červené Janovice první body. Tak zněly primární úkoly před duelem s malešovskou rezervou, s kterou to většinou bývala vyrovnaná partie.

4. kolo
neděle 13. září od 17 hodin
Červené Janovice B – Malešov B 1:2 (0:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPPři pohledu na vývoj střetnutí mnozí mohli zavzpomínat na jarní vzájemné střetnutí: zpožděný začátek utkání, malešovské vedení, červenojanovické vyrovnání a tři body zajištěné střelou L. Hály. Ale všechno hezky od začátku.

Duel začal s výrazným dvaadvacetiminutovým zpožděním vinou tradičních problémů s výpočetní technikou. Samotné utkání nabídlo divákům především bojovnou hru uprostřed pole s rychlými protiútoky na obou stranách. V domácím týmu hýřil aktivitou L. Menšík. Nejprve neprostřelil malešovského gólmana Š. Drtinu a o chvíli později vyslal do šance A. Dlouhého, který však branku minul. Po rohovém kopu ještě zahrozil J. Červinka, ale přestřelil.

Hosté měli možnost ohrozit svatyni M. Dlouhého především ze standardních situací, s vážnějšími situacemi si však teprve šestnáctiletý červenojanovický brankář poradil. Vydrželo mu to do 38. minuty, kdy D. Dvořák ve vápně sestřelil L. Krásenského a M. Magat z penalty poslal malešovskou rezervu do vedení.

Ve druhém poločase domácí kolektiv pokračoval v sympatickém výkonu, k přímému ohrožení branky Š. Drtiny se ovšem dostával jen zřídka. V 60. minutě se střelou zpoza vápna prezentoval T. Kropáček a malešovský gólman na poslední chvíli zasáhl. Na druhé straně ve vyložených šancích několikrát selhali hostující mladíci, a tak v 75. minutě, kdy A. Dlouhého v šestnáctce zfauloval Š. Drtina, dostali i domácí výhodu pokutového kopu. Ten s přehledem proměnil L. Menšík a bylo vyrovnáno.

Zápas, jemuž by asi více slušela remíza, rozhodl stejně jako na jaře krátce před koncem L. Hála, a malešovské béčko si tak z Červených Janovic odvezlo všechny body, zatímco domácí celek na první úspěch v sezoně stále čeká.

Zajímavost zápasu

V den utkání oslavil červenojanovický fotbalista B. Kropáček padesáté narozeniny. Pohybu na hřišti si v základní sestavě užíval do 55. minuty, kdy ho v záložní řadě vystřídal J. Hájek. Spoluhráči, funkcionáři i fanoušci mu do dalších let popřáli zejména hodně zdraví!

Branky: 75. L. Menšík z penalty - 38. M. Magat z penalty, 83. L. Hála. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - J. Zelený, R. Mutl, D. Dvořák, J. Červinka - A. Dlouhý, L. Menšík, I. Hájek, B. Kropáček, D. Hájek - T. Kropáček. Střídali: J. Hájek, M. Tůma.

Příští zápas: Malín B - Č. Janovice B (neděle 20. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 4. kola IV. třídy, sk. B: Rataje n. S. - Malín B 4:2, Zruč n. S. B - Močovice 2:3 pk, Křesetice B - Nové Dvory B 2:0, Kaňk B - Kačina 1:2. (tk)