Respekt k outsiderovi: Malín B si odpustil vítězný pokřik

20. 9. 2015

Utkání na cizích hřištích začala být noční můrou červenojanovického béčka. Ve Zruči nad Sázavou inkasovalo šestkrát, v Ratajích nad Sázavou dokonce třináctkrát a naposledy v Malíně dostalo devět gólů.

5. kolo
neděle 20. září 2015 od 16.30 hodin
Malín B – Červené Janovice B 9:0 (3:0)

Mistrovské utkání Malín B - Červené Janovice B 9:0 (3:0). Foto: Pavla HájkováVýchozí skóre vydrželo do 21. minuty, pak začal brankostroj malínské rezervy, který režíroval R. Jeřábek. „První poločas ještě z naší strany celkem ušel, ale v tom druhém to bylo hrozný,“ ani se nechtělo kapitánovi hostujícího mužstva Ivoši Hájkovi moc mluvit. „Asi největší šanci vstřelit alespoň čestný úspěch jsme měli po rybičce Břetislava Kropáčka, ale domácí brankář jeho hlavičkový pokus zneškodnil,“ dodal Ivoš Hájek.

Zpět do tvrdé reality se rychle vrátil mladý červenojanovický gólman M. Dlouhý, který byl den předtím díky dobrému výkonu a vychytané nule hrdinou zápasu áčka s Kaňkem, ovšem tentokrát se za děravou obranou musel pořádně napít z kalichu hořkosti. „To jsme ještě mohli být rádi, že nastoupil áčkový stoper Vladimír Bouma, který vyřešil další gólem zavánějící akce soupeře,“ podotkl Ivoš Hájek.

Zkušený malínský rezervní tým zažil pohodové nedělní odpoledne a zároveň projevil i určitý respekt k protivníkovi, protože vzhledem k jednoznačnému průběhu zápasu vynechal po závěrečném hvizdu rozhodčího L. Kracíka vítězný pokřik v kabině.

Branky:  21. J. Trousil, 26., 69. M. Šťastný, 32., 60., 67., 82. R. Jeřábek, 47., 88. M. Husa. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - M. Tůma, V. Bouma, R. Mutl, M. Sýkora - B. Kropáček, I. Hájek, D. Hájek, V. Zdeněk - J. Zelený, A. Dlouhý. Střídal: A. Baláž. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Křesetice B (sobota 26. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 5. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Rataje nad Sázavou 2:3, Kačina - Zruč nad Sázavou B 4:0, Soběšín - Kaňk B 2:1, Malešov B - Křesetice B 3:0. (lh)