Souboj o poslední flek rozhodla technická střela na zadní tyč

27. 9. 2015

Duel v té době dvou nejhorších mužstev třetí třídy se odehrál v Sedlci, kam zamířili červenojanovičtí fotbalisté. Alarmující postavení v tabulce přinutila domácí Viktorii k značnému posílení rezervního celku.

6. kolo
neděle 27. září 2015 od 16.30 hodin
Sedlec B – Červené Janovice 1:0 (0:0)

sedlec-cj-20150927-5.jpgAčkoli se vzhledem k momentální formě obou dvoubodových protivníků asi neočekával příliš záživný fotbal, hra měla po většinu času spád a velmi slušné tempo. Nechyběly ani dobré gólové příležitosti. Například sedlecký P. Bříza by o nich mohl vyprávět - jen v prvním poločase spálil dvě tutovky.

Dobře postavená tyč za již překonaným gólmanem M. Jírou zase na opačné straně hřiště zkazila po pěkném centru D. Dvořáka radost hlavičkujícímu R. Vavřinovi, jehož čeká na konci září operace kolena, a podzimní část sezony tak pro něj tímto utkáním definitivně skončila.

V úvodu druhé půle na sebe nejdříve upozornil tečovanou střelou do spojnice viktorián M. Kolda a něco později si už právem užíval okamžik slávy jeho spoluhráč M. Volenec. Ten v 68. minutě potvrdil pověst kanonýra a z hranice velkého vápna zkušeně technickou trefou na zadní tyč nedal brankáři J. Hájkovi šanci.

Hosté ani v té době nedali zapomenout na jeden ze svých nejlepších podzimních výkonů v této sezoně a snažili se o vyrovnání. Šance na to měli, leč zakončení nedotáhli do zdarného konce, jako například v případě střeleckých pokusů R. Vavřiny a J. Červinky.

„Byl to remízový zápas. Nerozhodný výsledek by byl spravedlivější,“ shodlo se několik zástupců obou mužstev, nicméně jednogólová výhra posílenou rezervu Viktorie Sedlec samozřejmě velmi potěšila. Za ni od úvodních minut nastoupilo hned pět áčkařů - L. Tvrdý, M. Gono, Z. Zdychynec, M. Volenec, D. Cimr - kteří byli v základní sestavě sobotního duelu se Sázavou B a k tomu ještě střídající M. Kolda.

Branka: 68. M. Volenec. Rozhodčí: I. Fencl (Chmeliště).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - D. Dvořák, D. Uher, J. Švorc, R. Vavřina - V. Müller, J. Červinka. Střídali: A. Dlouhý, J. Zelený.

Příští zápas: Č. Janovice - Paběnice B (sobota 3. října od 16 hodin).

Další výsledky 6. kola III. třídy: Kluky - Štrampouch 1:2, Kaňk - Nové Dvory 0:2, Nepoměřice - Bílé Podolí B 6:4, Miskovice - Horky 4:2, Suchdol B - Křesetice 0:2, Paběnice B - Tupadly B 3:0. (lh)