Štrampouch se těšil z jarního probuzení podzimního střelce

3. 4. 2016

Jarní střelecké trápení ukončil v Červených Janovicích podzimní kanonýr III. třídy L. Valdman. Hattrickem pomohl favorizovanému Štrampouchu k výhře, když gólové představení začal proměněným pokutovým kopem.

15. kolo
neděle 3. dubna 2016 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Štrampouch 1:3 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Štrampouch 1:3 (0:1). Foto: Pavla HájkováČervené Janovice klesly po sobotním vítězství Nepoměřic s paběnickou rezervou na poslední místo tabulky a toto neradostné postavení o den později nevylepšily. Hosté měli po celou dobu utkání zcela pod kontrolou a ze začátku jim pomohla i přísná desítka odpískaná rozhodčím Z. Linhartem při zblokování střely L. Müllera. Hru v 12. minutě totiž překvapivě nenavázal očekávaný rohový kop, ale následovala penalta za šlapák L. Hájka.

To při druhé inkasované brance v 46. minutě se červenojanovičtí fotbalisté mohli zlobit jen sami na sebe. Krátce po poločasové přestávce si obránci tak dlouho přihrávali před vlastní šestnáctkou, až jim soupeř sebral míč a potrestal je trefou L. Valdmana. Ten ukázal svoji sílu i ve vzdušných soubojích, když v 88. minutě hlavičkou zkompletoval hattrick.

Domácí mužstvo takového střelce v sestavě nemělo a navíc si v útoku počínalo dost bezradně. Nebylo proto divu, že brankář Štrampouchu K. Kočí měl na rozdíl od svého protějška J. Hájka velmi málo práce. Přesto čisté konto nakonec neudržel. V 90. minutě ho o něj připravil R. Vavřina, když z hranice šestnáctky proměnil přímý kop odpískaný za hru rukou.

Poslední dva vzájemné mistrovské zápasy Červených Janovic a Štrampouchu tedy skončily shodně vítězstvím Ajaxu 3:1. Zatímco na podzim se podařilo J. Laudátovi udržet kanonýra L. Valdmana na uzdě, aby neskóroval, na jaře D. Dvořák v osobním bránění i přes veškerou snahu tak úspěšný nebyl. V bratrském souboji L. a V. Müllerových, kmenových fotbalistů Chotusic, se tak opět z vítězství radoval o rok a půl mladší sourozenec.

Branky: 90. R. Vavřina - 12. z penalty, 46., 88. L. Valdman. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, J. Červinka - J. Zelený, V. Müller, J. Víta, R. Vavřina, A. Dlouhý - V. Menšík. Střídali: M. Liberský, I. Hájek.

Příští zápas: Křesetice - Č. Janovice (sobota 9. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola III. třídy: Tupadly B - Křesetice 3:2, Bílé Podolí B - Kluky 4:3, Horky - Kaňk 2:4, Miskovice - Sedlec B 1:2, Nepoměřice - Paběnice B 3:1, Nové Dvory - Suchdol B 2:0. (lh)