Tři penalty stačily, na další už k potěše Miskovic nedošlo

18. 10. 2015

Na hráčské absence a hlavně střeleckou nemohoucnost v podzimní části mistrovské sezony opět doplatili fotbalisté Červených Janovic. Potvrdilo se to v jejich domácím duelu s Miskovicemi, nováčkem třetí třídy.

9. kolo
neděle 18. října 2015 od 13.15 hodin
Červené Janovice – Miskovice 1:2 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Miskovice 1:2 (0:1). Foto: Pavla HájkováVzhledem k diviznímu derby Kutná Hora - Suchdol a iniciativě hostujícího mužstva se kluby se souhlasem sportovně-technické komise okresního fotbalového svazu dohodly na dřívějším zahájení zápasu. A byly to právě Miskovice, které šly do brzkého vedení: ve zdi tečovaný míč po přímém kopu O. Štěpána v 6. minutě ještě vytáhl brankář J. Hájek na břevno, ovšem úspěšné dorážce D. Najbrta už nemohl zabránit.

Hosté přijeli do Červených Janovic s vizitkou týmu, který neměl štěstí při pozápasových penaltových rozstřelech - prohrál dosud všechny čtyři, a podobně naložili v prvním poločase rovněž s pokutovým kopem v řádné hrací době, když po nedovoleném zákroku L. Menšíka přízemní střela faulovaného D. Najbrta orazítkovala jen tyč.

S koncovkou na štíru však byli také červenojanovičtí fotbalisté, například M. Liberský po hezkém uvolnění se nepropálil gólmana P. Strbíka a pak J. Červinka přestřelil odkrytou bránu. Do kabin tedy hráči Miskovic odcházeli s jednogólovým náskokem.

Ten se domácímu celku povedlo zlikvidovat v 57. minutě, kdy po nešťastném zahrání rukou P. Podoláka ve vlastní šestnáctce odpískal rozhodčí O. Jonáš další penaltu, kterou J. Červinka s přehledem proměnil. Skoro stejná situace se opakovala v 73. minutě také na opačném konci hřiště. To sudí neodpustil po trestném kopu M. Libichera ruku ve zdi postavenému T. Menšíkovi a právě M. Libicher si už s nabídnutou 'desítkovou' příležitostí věděl rady.

Červené Janovice byly vyrovnání blízko v samotném závěru utkání, kdy brankář P. Strbík vyrazil střelu pronikajícího J. Červinky na rohový kop a z následné avizované poslední standardní situace J. Červinky a teči J. Víty míč poskakoval na brankové čáře, kde se nejrychleji zorientoval strážce miskovické svatyně.

Branky: 57. J. Červinka z penalty - 6. D. Najbrt, 73. M. Libicher z penalty. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, B. Laudát - M. Liberský, T. Menšík, J. Červinka, L. Menšík - J. Víta, V. Müller. Střídal: D. Uher. Připraven byl: I. Hájek.

Příští zápas: Horky - Č. Janovice (sobota 24. října od 14.30 hodin).

Další výsledky 9. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Suchdol B 2:3 pk, Tupadly B - Horky 1:2 pk, Štrampouch - Paběnice B 13:0, Křesetice - Sedlec B 5:0, Kluky - Kaňk 1:5, Nové Dvory - Nepoměřice 5:3. (lh)