V lavině z Kaňku si přisadil i nechvalně známý rozhodčí

23. 4. 2016

Na tenhle zápas červenojanovičtí fotbalisté jen tak nezapomenou. Na Kaňku inkasovali čtrnáct gólů, dvakrát se jim červenalo před očima a ještě dostali 'nakopáno', když se čtyři hráči museli nechat kvůli zranění vystřídat.

18. kolo
sobota 23. dubna 2016 od 17 hodin
Kaňk - Červené Janovice 14:2 (8:0)

kank-cj-20160423-05.jpgOproti podzimnímu vzájemnému utkání to bylo jako nebe a dudy. Červené Janovice uhrály v září doma bezgólovou remízu a bod navíc získaly po penaltovém rozstřelu, v jarní odvetě dokázaly udržet se soupeřem krok prvních dvacet minut a pak se spustila lavina. Kaňk ve zbytku poločasu nastřílel osm branek a hosty nepotěšila ani ztráta tří zraněných hráčů D. Dvořáka, J. Zeleného a V. Menšíka. A to ještě nebyl úplně fit V. Bouma, který v 76. minutě nakonec také střídal.

Rovněž po změně stran neměl výborně hrající druhý tým tabulky III. třídy s outsiderem žádné slitování, a tak rozdíl skóre narůstal. Hosté si přesto udělali malou radost alespoň dvěma trefami, jejichž autory byli v rozmezí 56. a 59. minuty R. Vavřina a J. Víta. Ačkoliv věděli, že musí duel především důstojně dohrát a protrápit se ke konci, přisadil si na jejich účet i nechvalně známý rozhodčí L. Pluhař.

Ten sice už při úvodním nástupu mnohé fotbalisty nemile překvapil slovy ve smyslu „Držte tlamy, nemám na vás dneska náladu!“, ale jinak se mu první půle povedla. Svou aroganci však naplno začal předvádět v závěrečné čtvrthodině zápasu, když po faulu J. Němce na J. Červinku neudělil žlutou kartu, po které dokonce pro svého svěřence volal přímo ze střídačky i jeden z kaňkovských trenérů M. Čepek.

V tu chvíli začal být sudí z Kolínska pánem na hřišti a patřičně si to k údivu fotbalistů obou celků a i přes dávno rozhodnutý výsledek užíval. Hodně tím najednou připomněl střetnutí Červené Janovice - Hlízov v sezoně 2014/2015 a také na Kaňku se to neobešlo bez vyloučení: předčasně pod sprchu museli hostující J. Víta a V. Müller, pro něhož to byla vůbec první červená karta v jeho fotbalové kariéře.

Pozápasové dozvuky

Za urážku rozhodčího - "Jdi do prdele!" - vyloučený Josef Víta z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora dvouzápasový nepodmíněný trest a nuceně bude muset odpočívat. Navíc 'vyfasoval' pokutu ve výši 500 korun.

Po dvou žlutých kartách vyloučený Valter Müller z Červených Janovic obdržel od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest, z něhož se podle klauzule v Rozpisu mistrovských soutěží vykoupil zaplacením kompenzačního poplatku ve výši 500 korun. Může tedy v dalším utkání nastoupit.

Vedoucí červenojanovického mužstva Radek Vavřina byl disciplinární komisí Okresního fotbalového svazu Kutná Hora potrestán zákazem výkonu funkce na tři týdny nepodmíněně za pozápasové události popsané v zápise o utkání - ZDE. V tomto případě byl brán v potaz i písemný protest - sportovně-technickou komisí uznaný jako důvodný - podaný hostujícím mužstvem kvůli nepravdám uvedeným rozhodčím Lubošem Pluhařem.

Branky: 23., 27., 34., 72., 88. P. Kubánka, 20., 40., 66. F. Černohlávek, 35., 50. P. Novotný, 38., 42. J. Mandík, 47. R. Matz, 75. J. Němec - 56. R. Vavřina, 59. J. Víta. Rozhodčí: L. Pluhař (Sendražice). ČK: 74. J. Víta, 82. V. Müller (oba Č. Janovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - J. Zelený, T. Menšík, J. Víta, J. Červinka - V. Menšík, V. Müller. Střídali: A. Dlouhý, D. Hájek, R. Vavřina, R. Blažek.

Příští zápas: Č. Janovice - Sedlec B (neděle 1. května od 17 hodin).

Další výsledky 18. kola III. třídy: Nepoměřice - Horky 1:2, Křesetice - Štrampouch 3:1, Suchdol B - Miskovice 2:0, Paběnice B - Bílé Podolí B 3:1, Sedlec B - Tupadly B 0:1, Kluky - Nové Dvory 0:2. (lh)