Z posledního vzájemného střetnutí na malešovské půdě si rezerva Červených Janovic odvezla všechny tři body a podobný výsledek by určitě brala všemi deseti i tentokrát. Zvlášť po minulé ratajské kanonádě.

15. kolo
neděle 17. dubna 2016 od 17 hodin
Malešov B – Červené Janovice B 2:0 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: Václav DastychPři absenci O. Menšíka převzal trenérské otěže hostujícího celku zraněný I. Hájek. Ten tak zavzpomínal na roky strávené na lavičce mládežnických kolektivů, když celý zápas své ‘svěřence‘ aktivně povzbuzoval. V Malešově měl k dispozici maximální možný počet hráčů a do prvního poločasu poslal nejsilnější možnou jedenáctku s tím, že se uvidí, na co vlastně béčko doopravdy má.

Ihned po rozehrání červenojanovičtí útočníci po sérii přihrávek na jeden dotek zaměstnali obranu soupeře - po rohovém kopu však T. Kropáček ani nadvakrát přesně nezamířil. Domácí tým v prvním poločase brzdily především nepřesnosti v rozehrávce, postavení útočících hráčů v ofsajdu a velmi pozorný výkon gólmana M. Dlouhého. Hosté toho využívali k rychlým protiútokům - míč do sítě však z různých pozic nedostali V. Menšík, D. Hájek ani R. Blažek.

V průběhu druhé půle už byly Červené Janovice B nuceny z různých důvodů různě rotovat sestavou, a tak někteří původně ofenzivní hráči dohrávali zápas na pozicích krajních obránců. Těchto změn malešovská rezerva využila a postupně stupňovala tlak - L. Krásenský nejprve trestuhodně minul zcela odkrytou bránu, když se na červenojanovického brankáře hnali hned tři protihráči. V 68. minutě byl však už M. Dlouhý s notnou dávkou štěstí překonán, když míč vyrazil jen do zakončujícího L. Krásenského.

V 74. minutě navýšil domácí vedení s přehledem M. Balán a zařídil tak, že tentokrát zůstaly všechny body favoritu utkání. V závěru se ještě tváří v tvář malešovskému brankáři objevil M. Tůma, ale stav již zůstal nezměněn. Červenojanovická rezerva každopádně předvedeným výkonem ostudu rozhodně neudělala a částečně si tak i přes prohru spravila chuť po minulém výprasku s Rataji nad Sázavou.

Branky: 68. L. Krásenský, 74. M. Balán. Rozhodčí: J. Šnábl (Horušice).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - M. Sýkora, D. Dvořák, R. Mutl, T. Filip - D. Hájek, A. Dlouhý, R. Blažek, J. Zelený - V. Menšík, T. Kropáček. Střídali: P. Pallendal, O. Horáček, Z. Zelinka, M. Tůma, B. Kropáček.

Příští zápas: Č. Janovice B - Malín B (neděle 24. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 15. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Křesetice B 2:1 pk, Kačina - Kaňk B 3:0, Močovice - Zruč n. S. B 2:3, Malín B - Rataje n. S. 2:0. (tk)