V Močovicích nebylo kým posílit a podle toho to také dopadlo

3. 10. 2015

Zdání klame. To platilo v případě souboje fotbalistů Močovic a Červených Janovic B, kterým po šesti kolech patřily dvě nejspodnější příčky tabulky nejnižší okresní soutěže. Domácí tým se tam ale ocitl asi nějak omylem.

7. kolo
sobota 3. října 2015 od 16 hodin
Močovice – Červené Janovice B 7:1 (3:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPDo Močovic se vypravila vzhledem k souběhu utkání obou červenojanovických kolektivů rezerva neposílená o žádného z hráčů áčka. Navíc na hřiště družstva, s nímž se jí v loňské sezoně vůbec nedařilo.

Domácí celek hned v úvodu naznačil, že postavení v tabulce nebude v tomto střetnutí hrát žádnou roli. V 5. minutě proměnil úspěšně svůj druhý střelecký pokus M. Kňourek a poslal svůj tým do vedení. Byl to právě on, kdo se nejčastěji zjevoval osamocen před brankářem M. Dlouhým. Z velkého množství šancí se jeho gólostroj nakonec zastavil „pouze“ na čísle čtyři.

Ve 20. minutě dostal ve vápně dostatek prostoru po přímém kopu M. Lank a zajistil domácím dvougólový náskok. Ten probral červenojanovické mužstvo, jehož aktivnější hra přinesla své ovoce: nejprve T. Kropáček vyzkoušel pozornost brankáře M. Beneše a ve 31. minutě už trestný kop R. Mutla zapadl přímo k zadní tyči - 2:1. Ve zbytku prvního poločasu se hra s výjimkou 40. minuty, kdy proměnil další ze svých úniků M. Kňourek, vyrovnala a hosté mohli jen litovat, že nevyužili některé ze zaváhání v soupeřově obraně.

Červenojanovická rezerva vstoupila do druhé půle ve snaze pokračovat v aktivní hře z posledních minut před přestávkou, jenže po krátké chvíli a sérii nepřesností v obraně prohrávala už 1:5. O vítězi utkání tak bylo rozhodnuto. Domácí fotbalisté potom i nadále diktovali tempo hry a prakticky nepustili protivníka k ohrožení své svatyně. Močovice ještě dvakrát navýšily své skóre, které se tak zastavilo na výsledku 7:1, a zaslouženě se odpoutaly ze spodních pater tabulky. Hosté naopak i nadále pokračovali v nepovedených venkovních představeních.

Branky: 5., 40., 50., 83. M. Kňourek, 20. M. Lank, 49. L. Janata, 65. P. Varga - 31. R. Mutl. Rozhodčí: M. Semirád (Vinice).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - J. Zelený, R. Mutl, T. Filip, V. Zdeněk - B. Kropáček, Z. Zelinka, T. Kropáček, I. Hájek, M. Tůma - V. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice (sobota 17. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 7. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Malín B 1:4, Soběšín - Rataje nad Sázavou 3:4, Nové Dvory B - Zruč nad Sázavou B 1:2 pk, Malešov B - Kaňk B 5:3. (tk)