V Nových Dvorech se s góly roztrhl pytel až ve druhé půli

2. 4. 2016

Po dlouhé pětiměsíční přestávce nastoupilo červenojanovické fotbalové béčko opět k mistrovskému utkání. Své jarní snažení zahájilo v Nových Dvorech a stavem hráčského kádru jako na podzim rozhodně netrpělo.

13. kolo
sobota 2. dubna 2016 od 16.30 hodin
Nové Dvory B – Červené Janovice B 5:3 (0:0)

Mistrovské utkání Nové Dvory B - Červené Janovice B 5:3 (0:0). Foto: Luboš HájekNa soupisce hostujícího mužstva se objevil maximální počet šestnácti hráčů a všichni se v průběhu zápasu dostatečně zapojili do hry. Aprílové počasí tentokrát nabídlo tu příznivější variantu, a tak v Nových Dvorech vládly ideální fotbalové podmínky.

První poločas byl na šance velmi skoupý. Rozruch vyvolal až hostující J. Zelený, když po centru R. Blažka hlavou orazítkoval spojnici břevna a tyče. Na druhé straně se potom blýskl červenojanovický brankář M. Dlouhý, když vytáhl umístěný přímý kop M. Melši zpoza vápna. Průběh první půle tedy dal předpoklad boje až do konce utkání, ovšem na osm branek v druhé půli by si asi nikdo nevsadil.

Novodvorská rezerva začala ve druhém poločase hrozit rychlými protiútoky po zbytečných ztrátách a nepřesnostech v červenojanovické rozehrávce. Gólostroj načal v 52. minutě V. Melša, který během dvou minut zařídil domácím dvoubrankové vedení. V 65. minutě si míč do vlastní branky nešťastně po centru srazil hostující obránce M. Sýkora.

Následně korigoval stav R. Mutl, který s pomocí břevna vymetl pavučiny v domácí síti přímo z přímého kopu. Prakticky po rozehrání ale vrátil domácím tříbrankové vedení T. Dejmal, který přidal další branku ještě v 74. minutě. Mezitím se ještě po rohovém kopu prosadil červenojanovický A. Dlouhý.

Osmý gól se povedlo vsítit V. Menšíkovi, který se nemýlil po přihrávce O. Horáčka do volného prostoru a následném samostatném průniku. Stanovil tak konečné skóre utkání, které především ve druhém poločase rozhodně nenudilo.

Stejný výsledek si červenojanovičtí fotbalisté připsali i na podzim v domácím střetnutí proti Kaňku B. Tehdy však hosté rozhodli o svém vítězství až v poslední desetiminutovce. Nicméně tři vstřelené branky na úvod jarní části mohou být příslibem do dalších zápasů.

Branky: 52., 54. V. Melša, 65. vlastní, 69., 74. T. Dejmal - 69. R. Mutl, 72. A. Dlouhý, 81. V. Menšík. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - M. Sýkora, T. Filip, R. Sedláček, L. Červinka - T. Kropáček, Z. Zelinka, I. Hájek, A. Dlouhý, J. Zelený - V. Menšík. Střídali: R. Blažek, R. Mutl, B. Kropáček, M. Tůma, O. Horáček.

Příští zápas: Č. Janovice - Rataje nad Sázavou (neděle 10. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 13. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Malešov B 1:0, Kačina - Křesetice B 11:2, Rataje n. S. - Zruč n. S. B 6:2, Malín B - Kaňk B 3:2. (tk)