Pro debakl si červenojanovické béčko dojelo do Posázaví. Ratajský celek mu na cestu domů zabalil třináct ‘banánů’. „Máme z toho všichni zážitek, oni taky,“ okomentoval ostudný nezdar vedoucí mužstva Oldřich Menšík.

3. kolo
sobota 5. září 2015 od 17 hodin
Rataje nad Sázavou – Červené Janovice B 13:1 (6:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPSestavu dával dohromady kvůli mnoha omluvenkám velmi těžko, a tak musel zařadit do základní jedenáctky i sebe. Byl to právě on, kdo v první půli vstřelil alespoň čestný úspěch červenojanovického béčka, když usměrnil míč do sítě po střele M. Tůmy vyražené gólmanem I. Koldcziterem do břevna.

Vyrovnaný fotbal v podání obou týmů se hrál pouze úvodních dvacet minut, pak už po zbytek zápasu jasně dominovaly Rataje nad Sázavou. Hosté si přesto vytvořili i několik šancí, ale L. Menšík, J. Zelený a třeba ani M. Dlouhý neuspěli. „A to šel Honza Zelený dokonce sám na brankáře,“ podotkl Oldřich Menšík.

Červenojanovický tým měl problémy s gólmanským postem. Výzvu nakonec přijal R. Mutl a vzhledem k jeho minimálním zkušenostem mezi tyčemi se dalo očekávat, že to za M. Valentu, J. Hájka či M. Dlouhého nebude plnohodnotná náhrada. „Byli jsme rádi, že se toho ujal, ale chyběl tomu takový klasický skok brankáře,“ naznačil Oldřich Menšík. „Polovinu gólů bych asi chytil,“ odhadl Matěj Dlouhý, jemuž zraněný prst dovolil nastoupit alespoň v poli.

„Bez brankáře a pořádné fyzičky se nevyhrává,“ přidal kritiku do vlastních řad Martin Zdeněk. I z jeho slov vyplynulo, že z pohledu červenojanovických fanoušků bylo lepší zůstat doma a zúčastnit se prvního ročníku tradičních českých dožínek, které na fotbalovém hřišti uspořádalo zemědělské družstvo ve spolupráci s akciovou společností Agro Podlesí a pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery.

Zajímavosti zápasu

Velkou chuť červenojanovického béčka vstřelit i přes hodně nepříznivý výsledek svou druhou branku dokumentovala poslední minuta zápasu, kdy se do šestnáctky soupeře nečekaně vydal i gólman R. Mutl. Netaktický a hlavně zbytečný kousek, který se hodí při jiných příležitostech, však byl po zásluze potrestán třináctou trefou.

Se skvělou střeleckou formou si v úvodu sezony potykal ratajský hráč a rozhodčí P. Jelínek. Ve dvou domácích utkáních totiž zaznamenal už jedenáct branek - pět jich od něj inkasoval Kaňk B a ještě o jednu víc červenojanovická rezerva.

Branky: 30., 40., 45., 50., 73., 80 P. Jelínek, 45., 60. M. Novotný, 71., 90. Š. Rigo, 20. I. Fencl, 41. P. Hošta, 72. M. Jelínek - 31. O. Menšík. Rozhodčí: J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice B: R. Mutl - J. Zelený, M. Sýkora, B. Čochnář, M. Tůma - A. Dlouhý, M. Zdeněk, O. Menšík, A. Baláž, M. Dlouhý - L. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Malešov B (neděle 13. září od 17 hodin).

Další výsledky 3. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Kaňk B 12:0 (zápas byl po víkendu zkontumován ve prospěch Kaňku B 0:3 z důvodu neoprávněného startu močovického hráče P. Vargy, který byl ještě v trestu od disciplinární komise), Soběšín - Křesetice B 3:0, Nové Dvory B - Malešov B 3:1, Malín B - Zruč n. S. B 4:2. (lh)