Začátek jara v Suchdole: 'smrtící' brejky i premiérová trefa

20. 3. 2016

Hodně podobný scénář jako na podzim měl mistrovský duel fotbalistů suchdolské rezervy a Červených Janovic. I v jarní mistrovské premiéře byl pro určení vítěze rozhodující první poločas a třígólové vedení.

26. kolo
neděle 20. března 2016 od 15 hodin
Suchdol B – Červené Janovice 4:1 (3:0)

Ilustrační foto. Foto:Luboš HájekSuchdolské béčko sice nemělo míč tak často pod kontrolou, ale vynikalo v bleskovém přechodu do útoku. Právě rychlé brejky byly největší zbraní domácího celku, který hlavně díky nim k radosti svých hlasitě podporujících fanoušků v první půli výsledkově dominoval.

Ve druhém poločase, alespoň v prvních třiceti minutách, už to na hřišti vypadalo úplně jinak. Hosté se z tříbrankového manka 'nepodělali', převzali iniciativu a usadili se na polovině soupeře. Navíc je po hodině hry povzbudila pěkná gólová trefa J. Zeleného, který v šestnácti letech zaznamenal premiérový střelecký zápis za dospělé.

Ke své škodě už Červené Janovice i přes územní převahu nedokázaly přidat kontaktní gól, jímž by utkání zdramatizovaly. Naopak Suchdol B v závěru zápasu pojistil své vítězství, když se parádně trefil M. Pacák. Přesto by mohl být výkon ve druhém dějství pro hosty příslibem pro jarní záchranářské práce ve třetí třídě.

Branky: 8. D. Čižinský, 22., 41. L. Laštovka, 82. M. Pacák - 60. J. Zelený. Rozhodčí: J. Uher (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, J. Červinka - J. Zelený, T. Menšík, J. Víta, V. Müller, R. Vavřina - V. Menšík. Střídali: M. Dlouhý, A. Dlouhý.

Příští zápas: Nové Dvory - Č. Janovice (neděle 27. března od 15 hodin).

Další výsledky 26. kola III. třídy: Tupadly B - Nové Dvory 1:6, Horky - Křesetice 2:3, Miskovice - Kluky 0:1, Nepoměřice - Kaňk 0:5, Bílé Podolí B - Štrampouch 0:1 pk, Paběnice B - Sedlec B 4:0. (lh)