Lekce v Potěhách! Od skoro nejhoršího týmu z 'pralesní' ligy

5. 3. 2016

Jako banda nazdárků působili v převážné části přátelského duelu v Potěhách fotbalisté Červených Janovic. Prvních dvacet minut to z jejich strany ještě ušlo, ovšem pak přestali běhat a hráli jako začátečníci.

sobota 5. března 2016 od 14 hodin
Potěhy
 Červené Janovice 7:0 (3:0)

Přátelské utkání Potěhy - Červené Janovice 7:0 (3:0). Foto: Matěj HájekŽe Potěhy nasbíraly v 'pralese' po podzimu pouze devět bodů a přezimovaly na předposledním místě tabulky? Na hřišti to tak vůbec nevypadalo. Asi pěti hráči na jaro posílené domácí mužstvo přečkalo úvodní tlak třetitřídního soupeře i sérii rohových kopů a poté samo převzalo iniciativu.

Svou převahu zúročilo i góly, když se do poločasové přestávky kromě D. Vrábela hned dvakrát trefil již brzy padesátiletý P. Němec. A ve druhé půli potěžský gólový koncert pokračoval. Sedmibrankový výprask hostů plně odpovídal tomu, co se dělo na hrací ploše, a to ještě mohlo být z pohledu červenojanovického týmu i hůř, neboť jeho defenzivní činnost skoro vůbec nefungovala.

„Bylo to od nás příšerný výkon,“ věděli hráči Červených Janovic a opět se pozastavili nad tím, proč se jich opakovaně sešlo tak málo, když má klub k dispozici dvě mužstva.

Branky: P. Němec 2, D. Klečák 2, D. Vrábel, O. Šulc, J. Dražan. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, R. Mutl, J. Zelený - L. Červinka, D. Dvořák, J. Víta, A. Dlouhý - V. Müller, R. Vavřina. Střídal: M. Kavka.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice (sobota 12. března od 15 hodin). (lh)