Tříbrankové manko se v Ratajích nad Sázavou podařilo smazat

28. 2. 2016

Na Kutnohorsku vyhlášenému 'drňáku' v Ratajích nad Sázavou už nemá příliš co uškodit, a tak fotbalisté Červených Janovic mohli na mírně bahnitém terénu odehrát zimní přípravné utkání s domácím mužstvem.

neděle 28. února 2016 od 14 hodin
Rataje nad Sázavou
 Červené Janovice 4:4 (2:1)

Přátelské utkání Rataje nad Sázavou - Červené Janovice 4:4 (2:1). Foto: Luboš HájekHosté se od úvodních minut dostávali do šancí, ale s jejich proměňováním měli dost velké problémy. Nebylo proto divu, že v krátké době přišel trest v podobě ratajského dvougólového vedení: P. Hošta nejprve nepohrdl hrubkou v rozehrávce brankáře M. Dlouhého a pak po přesném pasu od spoluhráče P. Čepeláka využil špatně zahraný ofsajd systém.

Alespoň z jedné branky se do poločasové přestávky po několika neproměněných příležitostech D. Dvořáka, A. Dlouhého či R. Vavřiny nakonec radoval i červenojanovický tým: L. Hájek vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, našel hned J. Červinku, který potáhl míč do pokutového území a v něm adresoval balon na D. Dvořáka, jenž už by musel být opravdu velké kopyto, kdyby takovou nabídku neproměnil v gólový zápis.

Druhou půli zahájili hosté náporem, měli míč častěji pod kontrolou, ovšem co jim to bylo platné, když další dvě branky vstřelily díky I. Fenclovi a P. Hoštovi Rataje nad Sázavou. Ty mohly I. Fenclem záhy skórovat i popáté a soupeři by tím zřejmě definitivně otrávili hru, místo toho však nastala stíhací jízda Červených Janovic, kterou začal po přihrávce J. Víty hezkou střelou do šibenice V. Bouma.

A pak už přišly velké chvíle R. Vavřiny, který si poprvé od předčasně uskutečněného odchodu do fotbalového důchodu připomněl zlaté střelecké časy a dvěma trefami se zasloužil o konečnou remízu. „Nezabalili jsme to ani za nepříznivého stavu 1:4 a to je velmi pozitivní,“ našel největší přínos z utkání hrající trenér Josef Víta.

Branky: P. Hošta 3, I. Fencl - R. Vavřina 2, D. Dvořák, V. Bouma. Rozhodčí: L. Kocourek (Uhlířské Janovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý (46. J. Hájek) - L. Hájek, V. Bouma, J. Hájek (46. M. Dlouhý), J. Zelený - V. Menšík, J. Červinka, J. Víta, D. Dvořák, A. Dlouhý - R. Vavřina. Střídal: M. Tůma.

Příští zápas: Potěhy - Č. Janovice (sobota 5. března od 14 hodin). (lh)