Ve stylu slovenského Jánošíka začali jarní část fotbalové sezony hráči Horek. Ti stejně jako slavný zbojník týmům z popředí tabulky body brali (Církvice, Zbýšov) a tomu na konci je nechali (Kluky). Na řadě byl lídr.

18. kolo
sobota 22. dubna 2017 od 17.00 hodin
Horky – Červené Janovice 1:3 (1:1)

Mistrovské utkání Horky - Červené Janovice 1:3 (1:1). Foto: Pavla HájkováPrvní poločas se jevil z pohledu Horek i Červených Janovic hodně podobně, neboť stěžejní události vypadaly jako přes kopírák. Především to byli spalovači šancí. Aspoň do tří brankových příležitostí se na každé straně postupně dostali D. Wolter a V. Menšík, ale do střelecké listiny se nezapsali ani jednou, v nejlepším případě orazítkovali míčem břevno.

Určitou podobnost měly v první půli také oba góly. Nejdřív s přispěním V. Menšíka hlavičkou po trestném kopu R. Menšíka skóroval hostující R. Vavřina. Netrvalo dlouho a po přibližně totožné standardní situaci vyrovnal na opačném konci hrací plochy O. Trekoval.

Po poločasové přestávce už to bylo hlavně o rozdílovém fotbalistovi. A ten měl na sobě červenojanovický dres. R. Menšík nejprve zabrnkal svým spoluhráčům na nervy, když nadějný brejk úspěšně nedokončil, ovšem pak už se zachoval jako správný kapitán. Z přímého kopu parádně vstřelil vítězný gól a se závěrečným hvizdem rozhodčího přidal proti nebezpečně dotírajícímu soupeři pojistku.

Mimochodem, sudí J. Babák, kterému ještě nebylo ani osmnáct let, zvládl utkání s přehledem a nenechal se ovlivnit diváckou atmosférou ani teatrálními výstupy některých hráčů.

Branky: 31. O. Trekoval - 29. R. Vavřina, 77. a 90. R. Menšík. Rozhodčí: J. Babák (Damírov).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, L. Červinka - T. Dvořák, T. Menšík, R. Menšík, L. Menšík - V. Menšík, R. Vavřina. Střídali: J. Zelený, M. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Kluky - Č. Janovice (sobota 29. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 18. kola III. třídy: Církvice - Křesetice 2:4, Bílé Podolí B - Malín B 6:1, Tupadly B - Štrampouch 4:0, Miskovice - Sedlec B 4:3, Zbýšov - Kluky 1:6, Paběnice B - Kácov B (neděle 23. dubna od 17 hodin). (lh)