Dlouholetý účastník okresního přeboru dostal na frak

8. 10. 2016

Nejlepší výkon na podzim a dva klíčové zákroky brankáře M. Dlouhého. Takový byl z pohledu fotbalistů Červených Janovic jejich zápas se Zbýšovem. Zcela zasloužená čtvrtá výhra v řadě se tak stala skutečností.

7. kolo
sobota 8. října 2016 od 13.00 hodin
Červené Janovice – Zbýšov 4:1 (2:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Zbýšov 4:1 (2:1). Foto: Pavla HájkováDo dlouholetého účastníka okresního přeboru se červenojanovičtí hráči pustili bez respektu, velmi aktivně a brzy hned třikrát zahrozili. V. Menšík však ve dvou případech nezamířil mezi tyče a v té době se ještě zastřeloval i R. Menšík. O to větší pohromou pak byla odpověď Zbýšova, který se po čtvrthodině hry dostal do své první šance a L. Čápem otevřel gólový účet zápasu.

Ještě hůře mohlo být s domácím týmem o několik okamžiků později, kdy se J. Jukl ocitl sám před brankářem M. Dlouhým, ale ten předvedl vynikající zákrok a dodal tak spoluhráčům novou sílu. Takovou, že se jim do poločasové přestávky podařilo zvrátit nepříznivý výsledek.

Ve 30. minutě vyrovnal L. Červinka, když se k němu po rohovém kopu J. Červinky odrazil míč od zbýšovského V. Junka, a už za další dvě minuty L. Hájek poslal do brejku R. Menšíka, který od poloviny hřiště prokázal výbornou techniku, rychlost a ještě mu zbyla síla na úspěšné zakončení.

Nic neřešící vedení 2:1 sice Červené Janovice hodně povzbudilo, nicméně stále před sebou měly celou druhou půli. V té však těsné skóre jen nebránily, spíš naopak, měly více ze hry. Například R. Menšík si míč v dalším rychlém brejku ještě ukopl, ale v 70. minutě už adresoval přesnou přihrávku T. Menšíkovi, který se ve finální fázi snad ani nemohl mýlit.

Potom přišla druhá velká chvíle červenojanovického brankáře M. Dlouhého. V utkání příliš práce neměl, ovšem když bylo potřeba, své mužstvo podržel. Kontaktní gól z penalty nepovolil hostujícímu L. Čápovi, jehož fauloval T. Dvořák. Rána pro soupeře, další impuls pro domácí celek. Ten navíc v 82. minutě nepohrdl nepřímým kopem, když brankář Zbýšova O. Radil chytil malou domů od P. Vavřičky. Z. Schneiderwind přistrčil balon R. Menšíkovi a kanonýr prostřelil vše před sebou.

Nevydařený duel z pohledu Zbýšova vyvrcholil vyloučením T. Horvátha po druhé žluté kartě, a to přišel na hrací plochu jako náhradník teprve devatenáct minut před tím. Nevyplatila se mu tak kritika rozhodčího K. Kafky ani zbytečná přetahovaná o míč s L. Hájkem kvůli autovému vhazování.

„Byl to náš nejlepší výkon na podzim. Mohu být spokojený,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců spoře oděný červenojanovický trenér Ivoš Hájek, kterého ve studeném podzimním počasí musel výkon týmu opravdu hřát.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený T. Horváth ze Zbýšova dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za dvě žluté karty jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 30. L. Červinka, 32., 82. R. Menšík, 70. T. Menšík - 15. L. Čáp. Rozhodčí: K. Kafka (Kutná Hora). ČK: 85. T. Horváth (Zbýšov).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, T. Dvořák - L. Červinka, T. Menšík, Z. Schneiderwind, J. Červinka - R. Menšík, V. Menšík. Střídal: J. Zelený. Připraven byl. A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Církvice (sobota 15. října od 13 hodin).

Další výsledky 7. kola III. třídy: Kácov B - Křesetice 4:2, Štrampouch - Bílé Podolí B 2:3, Horky - Tupadly B 1:0, Kluky - Miskovice 1:2, Malín B - Církvice 1:2, Sedlec B - Paběnice B 4:1.