Dobývání brány Kluků přestalo nudit až ve druhém poločase

Na velmi slabé mužstvo, které navíc přijelo v početním oslabení, narazili fotbalisté Červených Janovic v duelu s Kluky. Ty nastoupily pouze s devíti, respektive o několik okamžiků později s deseti hráči v základní sestavě.

6. kolo
sobota 1. října 2016 od 13.30 hodin
Červené Janovice – Kluky 6:1 (2:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Kluky 6:1 (2:1). Foto: Tomáš HájekOd začátku utkání se tak po drtivou většinu času hrálo na jednu bránu. Stačilo však jedno nevinné autové vhazování, povedený náběh za obranu s následnou střelou na zadní tyč a hosté se v 10. minutě díky M. Navrátilovi rázem ujali překvapivého vedení.

Dobývání defenzivního valu poté bylo pro červenojanovický tým o to nepříjemnější. Už po pěti minutách sice R. Menšík po přihrávce D. Uhra vyrovnal, nicméně v následné fázi zápasu toho domácí hráči příliš nepředvedli. Zřejmě si mysleli, že to půjde samo, a ani jejich zbrklé střely z větší vzdálenosti nemohly brankáře L. Korejtka ohrozit. Až pohledná bratrská spolupráce J. a L. Červinkových přinesla těsně před poločasovou přestávkou kýžený výsledkový obrat.

Ještě veseleji začalo v Červených Janovicích být krátce po změně stran, kdy J. Červinka adresoval další gólovou přihrávku R. Menšíkovi, a pak ještě v 67. minutě sám skóroval. V té době už bylo jasné, že protivník na nějaký zvrat nemá morální ani fyzické síly, a tak otázkou nebylo, kdo zvítězí, ale o kolik si domácí kolektiv vylepší skóre.

Kdyby byli červenojanovičtí fotbalisté šikovnější, mohli nastřílet odevzdanému soupeři přinejmenším deset branek, ovšem takhle prožili už jen dvě gólové radosti, a sice po přihrávce V. Menšíka se v 67. minutě pěkně levačkou trefil V. Bouma a chvíli před závěrečným hvizdem rozhodčího P. Procházky završil po týdnu druhý hattrick R. Menšík.

„Značně nekompletní Kluky nás pořádně neprověřily, proti tak slabému soupeři si asi zase dlouho nezahrajeme. V prvním poločase jsme však těžko hledali cestu za góly, až ve druhé půli se náš výkon zlepšil. Doufám, že jsme fanoušky potěšili brankami, i když těch mohlo být klidně ještě víc,“ konstatoval červenojanovický trenér Ivoš Hájek.

Branky: 15., 46., 90. R. Menšík 3, 43. L. Červinka, 67. J. Červinka, 73. V. Bouma - 10. M. Navrátil. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, D. Dvořák, V. Bouma, T. Dvořák - L. Červinka, D. Uher, J. Červinka, L. Menšík - R. Menšík, V. Menšík. Střídali: J. Zelený, M. Dlouhý, A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Zbýšov (sobota 8. října od 13 hodin).

Další výsledky 6. kola III. třídy: Církvice - Zbýšov 2:0, Miskovice - Horky 5:1, Tupadly B - Sedlec B 2:1, Křesetice - Malín B 4:3 pk, Paběnice B - Štrampouch 1:4, Bílé Podolí B - Kácov B 4:3. (lh)