Horší aprílový žert už v Kácově snad ani nešel udělat

1. 4. 2017

Otočit početní výhodu ve svůj neprospěch dokázali fotbalisté Červených Janovic v Kácově. Ačkoliv domácí rezerva hrála téměř celý druhý poločas bez vyloučeného stopera Z. Novotného, vůbec jí to neublížilo. Naopak.

15. kolo
sobota 1. dubna 2017 od 16.30 hodin
Kácov B – Červené Janovice 5:3 (2:1)

Mistrovské utkání Kácov B - Červené Janovice 5:3 (2:1). Foto: Pavla HájkováČervenojanovické mužstvo začalo aprílový magnet kola III. třídy velmi špatně a již před vypršením první čtvrthodiny hry prohrávalo o dva góly. Vrátit se do zápasu mu pomohla kontaktní branka V. Menšíka, po které přišla série vyložených šancí na obou stranách, nicméně na těsném vedení kácovského béčka se do konce prvního poločasu nic nezměnilo.

Střelecký zápis se více zaplnil až ve druhé půli. Jakoby tomu pomohlo vyloučení domácího stopera Z. Novotného, který v 47. minutě po faulu na Z. Schneiderwinda uviděl od rozhodčího J. Rejhona druhou žlutou kartu. Větší aktivity s cílem přinejmenším vyrovnat se pak sice chopili hosté, avšak vydrželo jim to pouze něco málo přes deset minut.

S naplněním hodiny hry totiž nastal klíčový okamžik v podobě třetího kácovského gólu a psychika červenojanovických fotbalistů začala postupně vykazovat povážlivé trhliny. Zato v pohodě hrající rezervní tým Kácova přidal další dvě branky a v 86. minutě vedl už 5:1. Domácí fanoušci se skvěle bavili a nic na tom v závěru utkání nezměnily ani kosmetické úpravy skóre ve prospěch Červených Janovic.

„Pro náš výkon ve druhém poločase není omluvy,“ zmínil kanonýr hostů Robert Menšík, který však v Kácově nemohl nastoupit kvůli nemoci.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený Z. Novotný z Kácova B dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora za dvě žluté karty jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky: 7., 60., 86. A. Pana, 14. V. Štorch, 74. O. Peroutka - 17. V. Menšík, 88. L. Červinka, 90.+3 L. Menšík z penalty. Rozhodčí: J. Rejhon (Sázava). ČK: 47. Z. Novotný (Kácov B).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, D. Uher - L. Červinka, J. Červinka, Z. Schneiderwind, J. Zelený, L. Menšík - V. Menšík. Střídal: R. Vavřina. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Štrampouch - Č. Janovice (sobota 8. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola III. třídy: Horky - Církvice 4:1, Štrampouch - Zbýšov 2:4, Křesetice - Tupadly B 2:1 pk, Sedlec B - Kluky 2:0, Malín B - Miskovice 0:7, Bílé Podolí B - Paběnice B 1:4.