Jarní vítězná premiéra byla na Štrampouchu hodně vydřená

8. 4. 2017

Jarní procitnutí. Stejný cíl měli fotbalisté Štrampouchu i Červených Janovic ve vzájemném mistrovském utkání. Obě mužstva se po dvou předchozích nezdarech hodlala konečně naladit na vítěznou notu.

16. kolo
sobota 8. dubna od 16.30 hodin
Štrampouch – Červené Janovice 1:2 (1:0)

Mistrovské utkání Štrampouch - Červené Janovice 1:2 (1:0). Foto: Pavla HájkováLépe za svým 'snem' vykročili domácí borci, a sice i bez svého špílmachra J. Olivy, díky pokeru milionáře, jenž zkoušel další štěstí na turnaji ve Vídni. Herně jim patřil celý první poločas, který vyhráli gólovou hlavičkou nejstaršího a nejmenšího hráče na hřišti, osmačtyřicetiletého M. Šulce.

Ani druhá půle hostům dlouho nevycházela podle představ. V útočné fázi se sice osmělovali stále častěji, ovšem bylo velmi pomálu toho, z čeho by mohli vytěžit alespoň vyrovnání. Přesto se v závěru zápasu dočkali. Trestný kop Z. Schneiderwinda z poloviny hřiště prodloužil hlavou do sítě V. Bouma a sladkou tečku obstaral R. Menšík, když míč vybojovaný J. Zeleným nasměroval střelou z dvaceti metrů do brány.

„Vydřené vítězství, ale takové jsme už potřebovali,“ pochvalovali si povedený výsledkový obrat a první jarní výhru červenojanovičtí fotbalisté i jejich fanoušci.

Branky: 16. M. Šulc - 79. V. Bouma, 86. R. Menšík. Rozhodčí: P. Poklop (Krchleby).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, D. Dvořák, R. Vavřina - M. Liberský, T. Menšík, Z. Schneiderwind, L. Menšík - R. Menšík, M. Dlouhý. Střídali: J. Zelený, J. Červinka. Připraven byl: L. Hájek. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Sedlec B - Č. Janovice (neděle 16. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 16. kola III. třídy: Církvice - Bílé Podolí B 2:4, Tupadly B - Malín B 7:2, Miskovice - Kácov B 4:3 pk, Zbýšov - Sedlec B 4:1, Kluky - Horky 4:1, Paběnice B - Křesetice 1:4. (lh)