Jubilejní vítězný korálek v řadě se s Křeseticemi nezakutálel

Takový náboj už derby mezi červenojanovickými a křesetickými fotbalisty dlouho nemělo. Vždyť se v rámci podzimní derniéry střetla dvě nejlépe střílející mužstva, která se mohla zároveň pochlubit vynikající formou.

13. kolo
sobota 19. listopadu 2016 od 13.30 hodin
Červené Janovice – Křesetice 5:3 (3:0)

cj-kresetice-20161119-09.jpgDevět výher v řadě na straně Červených Janovic oproti pěti křesetickým vítězstvím za sebou. Skvělá bilance obou týmů dávala tušit, že nudou tento zápas trpět nebude. A to se také potvrdilo.

Stejně jako minule proti rezervě Bílého Podolí nabil jako první ostrými L. Menšík, který poslal svůj celek do dvoubrankového vedení, a po týdnu se tak opět přiblížil hattricku. Když na konci prvního poločasu přidal R. Menšík třetí střelecký zápis, bylo v červenojanovickém táboře hodně veselo a domácí střídačka trpěla. Vzhledem k tomu, že by kvůli naplánované rekonstrukci části hrací plochy stejně přišla k újmě, náhradníci ji po každé gólové oslavě rozhodně nešetřili.

„Hosté nám v úvodu utkání dali najevo, že to s nimi nebudeme mít jednoduché, avšak postupem času jsme převzali iniciativu a předváděli pěkný fotbal. K tomu jsme přidali nádherné branky. Například tu druhou Lukáše Menšíka jsme vstřelili po rychlé kombinaci od půlky hřiště a i gólová střela Roberta Menšíka měla ligové parametry,“ pochvaloval si první poločas červenojanovický kouč Ivoš Hájek.

Ovšem! Stačila necelá čtvrthodina po změně stran a jednoznačný průběh zápasu nabral zcela opačný směr. Křesetice díky M. Karešovi najednou stáhly rozdíl skóre na jediný gól. „Ačkoliv jsme se v kabině o poločasové přestávce ujišťovali v tom, že musíme zvládnout vstup do druhé půle, nepovedlo se nám to. Z naší strany to byla katastrofa, zatímco soupeř začal hrát jednoduchý fotbal a na těžkém terénu nakopával míče směrem dopředu,“ poznamenal Ivoš Hájek.

Ten měl ale šťastnou ruku při střídání, když jako prvního z lavičky poslal na hřiště náhradního brankáře M. Dlouhého. Nikoliv však mezi tyče, nýbrž na pravou stranu zálohy místo benjamínka D. Hájka. Druhý nejmladší hráč Červených Janovic nejdříve vyzval ke střele R. Menšíka, jehož pokus prodloužil při obranném zákroku do vlastní sítě D. Bláha, a pak sám vrátil hlavičkou svému týmu třígólový náskok.

Desátý stoprocentní úspěch domácích za sebou potom již nemohla odvrátit ani třetí trefa M. Kareše. Červené Janovice tudíž budou přezimovat v čele tabulky. Pochlubit se mohou nejen největším počtem třiatřiceti získaných bodů, ale i nejlepším útokem, o čem svědčí sedmačtyřicet vstřelených branek. A také defenzivní činnost s dvaceti inkasovanými góly stojí za zaznamenání, protože méně jich dostala pouze Církvice.

O to radostnější a bouřlivější byla v klubovně na hřišti valná hromada a následná pozápasová rozlučka s nečekaně velmi úspěšnou podzimní částí sezony - více ZDE. Však se také oslava protáhla do brzkých ranních hodin. „Jsem moc rád, že Červené Janovice zase žijí fotbalem! Všem hráčům děkuji za předváděné výkony a všem fanouškům za podporu,“ zdůraznil trenér Ivoš Hájek.

Branky: 22., 34. L. Menšík, 40. R. Menšík, 72. D. Bláha (vlastní), 77. M. Dlouhý - 48., 58. z penalty, 81. M. Kareš. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Červinka, V. Bouma, D Dvořák, J. Červinka - D. Hájek, T. Menšík, J. Švorc, L. Menšík - R. Menšík, Z. Schneiderwind. Střídali: M. Dlouhý, J. Zelený, R. Vavřina, T. Dvořák. Připraven byl: M. Liberský. Trenér: I. Hájek.

Další výsledky 13. kola III. třídy: Horky - Štrampouch 4:3, Kluky - Kácov B 4:3 pk, Zbýšov - Malín B 10:2, Miskovice - Bílé Podolí B 2:3, Tupadly B - Paběnice B 6:0, Sedlec B - Církvice 2:1 pk. (lh)