Nepoměřice mohly závidět vynikající gólovou produktivitu

V první půli ustát tlak protivníka a po přestávce s kopce a s podporou větru v zádech udeřit. Tato taktika v podání červenojanovické fotbalové rezervy platila na Nepoměřice. Však ty také odjely bez bodového zisku.

10. kolo
sobota 29. října 2016 od 14.30 hodin
Červené Janovice B – Nepoměřice 3:2 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Nepoměřice 3:2 (0:0). Foto: Pavla HájkováHosté si za to mohou nadávat sami sobě, protože k úspěchu by jim asi stačilo proměnit jen zlomek příležitostí, které si před poločasovou pauzou díky stálé územní převaze vypracovali. Místo toho míč létal pouze vedle brány, nebo přistál v rukavicích gólmana J. Hájka, a jednou orazítkoval tyč.

Naopak se skoro stoprocentní produktivitou vyrukovali červenojanovičtí fotbalisté do druhé půle. Dalo by se totiž napsat, že co šance, to gól. A i když Nepoměřice dvakrát kontrovaly, potřetí už se jim vyrovnat nepodařilo.

Jako první skóroval A. Dlouhý, jehož k brejku vyzval R. Vavřina. Odpověď měl záhy M. Culka, který hlavou prodloužil do sítě přímý kop T. Duny z poloviny hřiště. Další standardní situace poslala domácí mužstvo podruhé do vedení, když míč nacentrovaný J. Vítou prošel přes tři protihráče k R. Vavřinovi a ten nezaváhal. Štěstěna se potom usmála na hosty, neboť výborně hrající stoper T. Dvořák v rozhodující chvíli po hlavičce J. Kakose do pokutového území podklouzl a zkušený V. Střihavka se trefil parádně.

Rozhodujícímu okamžiku předcházel velice obtížný zákrok nepoměřického brankáře R. Tvarohy, který konečky prstů vyrazil nad břevno těžkou střelu R. Vavřiny. V dalším minisouboji se však šedesátiletý matador už změnil ve smutného hrdinu. Nedokázal totiž zkrotit míč po přímém kopu T. Dvořáka skoro z půlící čáry a R. Vavřina na to zareagoval nejrychleji. Asistent rozhodčího R. Kalaš se vzápětí snažil u vítězného gólu reklamovat ofsajd, ale sudím T. Fidrou nebyl brán v potaz možná i proto, že něco podobného a zcela zbytečně zkoušel také u první branky A. Dlouhého, i když se hned omluvil.

Po třech tříbodových výhrách za sebou patří červenojanovickému béčku v nejnižší okresní fotbalové soutěži ve skupině B překvapivě pátá příčka, a pokud se mu v posledním podzimním utkání podaří porazit i Rataje nad Sázavou, může své postavení v tabulce ještě vylepšit.

Branky: 52. A. Dlouhý, 70., 85. R. Vavřina - 55. M. Culka, 77. V. Střihavka. Rozhodčí: T. Fidra (Kutná Hora).

Č. Janovice B: J. Hájek - M. Sýkora, T. Dvořák, T. Filip, R. Mutl - V. Zdeněk, R. Vavřina, J. Víta, J. Zelený - A. Dlouhý, M. Dlouhý. Střídal: J. Červinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Rataje nad Sázavou (sobota 5. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 10. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Kaňk B 6:3, Rataje n. S. - Malešov B 3:2, Soběšín - Nové Dvory B 1:2, Křesetice B - Zruč n. S. B 4:0. (lh)