Novodvorské béčko nevyužilo psychickou výhodu při penaltách

24. 9. 2016

Minulý volný víkend nezastavil v rozletu fotbalisty červenojanovického béčka. Pravda, s rezervou Nových Dvorů měli našlápnuto k třetímu stoprocentnímu zisku bodů v řadě, ale brali výhru jen za dva body.

5. kolo
sobota 24. září 2016 od 16.30 hodin
Červené Janovice B – Nové Dvory B 2:2 (0:0), na penalty 3:1

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Nové Dvory B 3:2 pk (0:0). Foto: Pavla HájkováStejně jako v jarním vzájemném utkání v Nových Dvorech začaly padat góly až ve druhé půli, nicméně to neznamenalo, že v té úvodní se na hřišti nic zajímavého nedělo. Iniciativnější v útoku byli hosté, kteří málem profitovali ze standardních situací.

V prvním případě dostali možnost nepřímého kopu ze vzdálenosti necelých deseti metrů od brány za malou domů, ovšem M. Špírek prudkou střelou po zemi hradbu těl nepropálil. Mnohem nadějněji vypadal o několik minut později jeho přímý kop, při kterém se vyznamenal gólman M. Dlouhý, podobně jako při hlavičce V. Rathauze nebo ráně J. Melezínka.

Akcie do té doby nevýrazné červenojanovické 'juniorky', která se i na začátku druhého poločasu musela bránit ofenzivním výpadům soupeře, začaly stoupat až s příchodem náhradníka L. Červinky na hrací plochu. V rozmezí sedmi minut dvakrát odcentroval z levé strany a vždy z toho byl gól: premiérovou trefu v červenojanovickém dresu si po jarním přestupu z Vilémova nejprve připsal hlavičkující P. Pallendal a po něm se po rohovém kopu trefil pod břevno Z. Zelinka, který naposledy skóroval před dlouhými lety ještě v některé z mládežnických kategorií. Však se také někteří diváci chytali nevěřícně či v úžasu za hlavu.

Střelecká produktivita domácího celku nezůstala u protivníka bez odezvy. Nejdříve došlo k hlasité výměně názorů mezi spoluhráči M. Žaloudkem a T. Papákem, ovšem pak se emoce přece jen uklidnily a novodvorské béčko se vrátilo do zápasu. O kontaktní branku se po přihrávce M. Žaloudka zasloužil O. Křížek a domácí tým se rázem začal strachovat o vítězství. Došlo i na nějaké náznaky výčitek k hernímu stylu, což ráznými slovy utnul kapitán I. Hájek.

Co se však nepovedlo jemu ani nikomu dalšímu z červenojanovické sestavy bylo zpacifikovat útočnou snahu veterána V. Melši. Jeho dorážku po střele V. Dupala ještě zastavila tyč, ovšem všechno si vynahradil za pár okamžiků, kdy po nejistém zákroku brankáře M. Dlouhého potvrdil, že stále nepatří do starého železa.

Psychická výhoda v pozápasových penaltách tedy byla na straně rezervního týmu Nových Dvorů, ovšem v reálu to neplatilo. Jediný pokutový kop totiž proměnil jen M. Čálek, zatímco na červenojanovické straně rozvlnili síť R. Vavřina, R. Mutl a L. Červinka.

Branky: 61. P. Pallendal, 68. Z. Zelinka - 73. O. Křížek, 85. V. Melša. Rozhodčí: J. Uher (Uhlířské Janovice).

Penaltový rozstřel: R. Vavřina (proměnil), R. Mutl (proměnil), T. Dvořák (tyč), L. Červinka (proměnil) - V. Melša (neproměnil), M. Čálek (proměnil), M. Špírek (neproměnil), J. Melezínek (přestřelil).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - R. Mutl, D. Uher, T. Filip, P. Pallendal - R. Blažek, I. Hájek, J. Víta, A. Dlouhý - R. Sedláček, R. Vavřina. Střídali: D. Dvořák, Z. Zelinka, L. Červinka, T. Dvořák, J. Zelený. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Zruč nad Sázavou B (sobota 1. října od 16.30 hodin).

Další výsledky 5. kola IV. třídy, sk. B: Soběšín - Rataje n. S. 1:0, Močovice - Nepoměřice 6:1, Zruč n. S. B - Malešov B 8:1, Křesetice B - Kačina 6:5. (lh)