Nový azyl v Červených Pečkách Miskovicím nesvědčil

20. 5. 2017

Miskovice v osmi odehraných jarních duelech ztratily jen čtyři body, ale před utkáním s Červenými Janovicemi přišly o domácí prostředí. Kvůli rekonstrukci hřiště se na nějaký čas přestěhovaly do Červených Peček.

22. kolo
sobota 20. května 2017 od 17.00 hodin
Miskovice – Červené Janovice 0:1 (0:1)

Mistrovské utkání Miskovice - Červené Janovice 0:1 (0:1). Foto: Pavla HájkováHosté řešili úplně jiné starosti. K utkání se nesešli v ideálním počtu, prvních pět minut dokonce hráli jen v deseti, a ještě k tomu měli za sebou dvě porážky ve Zbýšově a v Církvici, při nichž vždy inkasovali čtyři branky.

Trenér I. Hájek se proto rozhodl vsadit na novou obrannou formaci a defenzivní stálice V. Boumu a L. Hájka vysunul do pětičlenné záložní řady. V ní tak 'operovali' hned čtyři hráči, kterým bylo už více než čtyřicet let - kromě dvou jmenovaných ještě J. Víta a R. Vavřina. Věkový průměr tak 'kazil' jen sedmnáctiletý mladík J. Zelený.

Samotný zápas moc fotbalové krásy nenabídl a také gólových příležitostí bylo na obou stranách velmi málo. Obranná činnost dominovala a brankáři moc práce neměli. O vítězi tak rozhodla jediná trefa, a sice ta R. Menšíka z 21. minuty, který po přihrávce R. Vavřiny překonal křížnou střelou domácího gólmana P. Strbíka.

S blížícím se závěrem utkání nebyla nouze o emoce, které v 86. minutě vygradovaly vyloučením miskovického stopera R. Krejzy. Ten v souboji o míč neunesl neustálé okopávání od M. Liberského a po druhé žluté kartě musel hrací plochu předčasně opustit, zatímco červenojanovický náhradník vyvázl k nelibosti soupeře bez trestu.

Červené Janovice nakonec uhájily těsný náskok a ubránily čisté konto, což se jim předtím podařilo v této sezoně jenom dvakrát - v prvním kole na konci srpna doma s Malínem B (2:0) a o tři týdny později, když hostily Sedlec B (4:0). „Celému týmu bych chtěl poděkovat za bojovný výkon,“ řekl červenojanovický trenér Ivoš Hájek.

Jeho mužstvo se po týdenní přestávce vrátilo na první místo v tabulce třetí třídy, ovšem už příští víkend jej bude čekat další velká výzva v Tupadlech. Tamní rezerva je totiž v poslední době v laufu, vždyť v devíti jarních zápasech ztratila jenom pět bodů a momentálně se pyšní sérii pěti tříbodových výher v řadě.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Radek Krejza z Miskovic se z možného jednozápasového nepodmíněného trestu vykoupil na Okresním fotbalovém svazu v Kutné Hoře zaplacením kompenzačního poplatku ve výši 500 korun. Smí tedy v dalším mistrovském utkání nastoupit.

Branka: 21. R. Menšík. Rozhodčí: K. Vlk (Nehvizdy). ČK: 86. R. Krejza (Miskovice).

Č. Janovice: M. Dlouhý - D. Dvořák, J. Červinka, D. Uher, L. Červinka - L. Hájek, J. Víta, V. Bouma, R. Vavřina, J. Zelený - R. Menšík. Střídal: M. Liberský. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Tupadly B - Č. Janovice (neděle 28. května od 17 hodin).

Další výsledky 22. kola III. třídy: Církvice - Kácov B 3:1, Tupadly B - Zbýšov 3:0, Malín B - Štrampouch 1:2, Křesetice - Sedlec B 5:2, Bílé Podolí B - Horky 1:3, Paběnice B - Kluky 1:2. (lh)