Nový kapitán vyprovodil Tupadly B třetím hattrickem na podzim

29. 10. 2016

Přítomnost rozdílového hráče v týmu zase dopomohla k výhře fotbalistům Červených Janovic. Podzimní výhodu domácího hřiště proměnili v sedmý tříbodový úspěch v řadě. Proti Tupadlům B opět zářil střelec R. Menšík.

10. kolo
sobota 30. října 2016 od 11.30 hodin
Červené Janovice – Tupadly B 3:1 (1:1)

cj-tupadly-20161029-08.jpgBrzká branka v první polovině soutěžního ročníku 2016/2017 byla dosud většinou výsadou červenojanovického mužstva, ovšem tentokrát se stal pravý opak. Hosté skórovali již ve 3. minutě, kdy hodně vlažný rozjezd favorita potrestal M. Šabala. Červené Janovice si ale mohou gratulovat, že mají v sestavě kanonýra R. Menšíka.

Ten si velmi výrazně vylepšuje osobní gólovou statistiku a především vytáhl v loňské sezoně podprůměrný tým do nejvyšších pater tabulky třetí třídy. Však mu také spoluhráč L. Hájek s 'požehnáním' trenéra I. Hájka velice rád nyní přenechal kapitánskou pásku. Ta jako by R. Menšíka motivovala k dosažení už třetího letošního podzimního hattricku, když kanonýr postupně zužitkoval přihrávky V. Boumy, V. Menšíka a L. Menšíka.

Tak jednoduchou cestu za osmým vítězstvím ovšem domácí celek neměl. Strachovat se o výsledek musel zejména ve druhé půli za stavu 2:1. V pohodě pískající sudí T. Fidra nejdříve přimhouřil oko při zřejmě penaltovém zákroku L. Červinky na M. Chvátala a za pár minut později podržel svůj tým brankář M. Dlouhý, který se vyznamenal proti nebezpečné střele M. Chvátala.

Vítěznou oslavu si trenér I. Hájek tentokrát příliš neužil, protože se svým svěřencem D. Dvořákem pospíchal na prvoligový duel do Prahy, kde Sparta přivítala poslední Příbram. Naživo chtěli vidět v akci nejen svůj oblíbený rudý klub, ale také kamaráda a červenojanovického rodáka Š. Kacafírka. Ten nastoupil v 79. minutě v sestavě hostujícího mužstva, avšak minulou gólovou trefu proti Jablonci nad Nisou nezopakoval, neboť favorizovaný letenský tým zvítězil vysoko 4:0.

Tři kola před koncem podzimní části sezony jsou Červené Janovice stále na 'dostřel' Církvici, která má na čele tabulky třetí třídy dvoubodový náskok. Navíc se oba nejlepší celky mohou zatím pochlubit výbornou defenzívou a tudíž nejmenším počtem inkasovaných branek. A kolik jich naopak vstřelil opěvovaný R. Menšík? Patnáct, tedy skoro polovinu těch červenojanovických! A ještě jedna zajímavost: Červené Janovice získaly po deseti zápasech už více bodů, než nashromáždily za celý loňský ročník!

Branky: 32., 50., 82. R. Menšík - 3. M. Šabala. Rozhodčí: T. Fidra (Kutná Hora).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, D. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, D. Uher, T. Menšík, L. Menšík - R. Menšík, V. Menšík. Střídali: R. Vavřina, J. Zelený. Připraveni byli: T. Dvořák, J. Hájek. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Paběnice B (sobota 5. listopadu od 11 hodin).

Další výsledky 10. kola III. třídy: Církvice - Miskovice 5:2, Bílé Podolí B - Kluky 11:0, Křesetice - Horky 3:0, Paběnice B - Zbýšov 0:1, Malín B - Sedlec B 2:3 pk, Kácov B - Štrampouch 6:1. (lh)