Obrana měla víc klidu, až když to Nové Dvory přestaly 'žrát'

22. 4. 2017

Do třetice všeho zlého platilo v případě hráčů červenojanovické rezervy v Nových Dvorech. Na jaře potřetí za sebou museli vyřešit souběh s utkáním áčka, přičemž tentokrát byl pro ně výsledek nejméně příznivý.

16. kolo
sobota 22. dubna 2017 od 17.00 hodin
Nové Dvory B – Červené Janovice B 6:0 (4:0)

Fotbalové hřiště v Nových Dvorech. Foto: Luboš HájekHlavně v první půli hosté poznali, jaké je to být pod neustálým tlakem. Čisté konto dokázali udržet téměř půl hodiny, pak v rozmezí patnácti minut inkasovali čtyřikrát. „Na obranu se valil jeden útok za druhým, dopředu jsme se dostali opravdu jen výjimečně. Soupeř si dělal, co chtěl,“ potvrdil červenojanovický stoper Tomáš Filip.

Za jeho tým ve třech jarních zápasech pokaždé chytal jiný brankář: v Soběšíně J. Hájek, v Močovicích V. Zdeněk a v Nových Dvorech nejméně zkušený M. Charvát. „Hráči novodvorského béčka to brzy odhalili, a tak často zkoušeli střílet z dálky,“ podotkl Tomáš Filip.

Nejen on byl kvůli přetížené defenzívě rád, že domácí mužstvo ve druhém poločase viditelně polevilo. „Sotva jsme míč dostali na jejich polovinu, za chvíli už byl zase zpátky. Naštěstí po přestávce už to tolik nežrali, a tak jsme měli větší klid a trochu jsme si zaútočili, i když bez gólového efektu,“ uzavřel Tomáš Filip.

Branky: 28. J. Procházka, 31. M. Melša, 35. a 43. F. Málek, 65. M. Špírek, 87. V. Dupal. Rozhodčí: J. Šanda (N. Dvory).

Č. Janovice B: M. Charvát - M. Sýkora, T. Filip, V. Zdeněk, P. Pallendal - Z. Zelinka, R. Blažek, J. Víta, M. Zdeněk - D. Hájek, A. Dlouhý. Střídal: T. Peroutka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Zruč n. S. B - Č. Janovice B (neděle 30. dubna od 15 hodin).

Další výsledky 16. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Křesetice B 2:1 pk, Rataje n. S. - Soběšín 4:5 pk, Nepoměřice - Močovice 1:5, Malešov B - Zruč n. S. B 2:4. (lh)