Obranný blok v Nepoměřicích rozleptala nedisciplinovanost

27. 5. 2017

Zatím nejblíže k prvním jarním bodům měli fotbalisté červenojanovického béčka v Nepoměřicích. Paradoxně se tak stalo v utkání, v němž kvůli malému počtu hráčů musel do dresu také vedoucí mužstva O. Menšík.

21. kolo
sobota 27. května 2017 od 17.00 hodin
Nepoměřice – Červené Janovice 2:1 (0:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPTaktika hostů byla tudíž jasná - vytvořili obranný blok s cílem inkasovat co nejméně gólů a doufali, že dotáhnou do úspěšného konce nějaký brejk. A to se jim povedlo. A. Dlouhý využil zaváhání soupeře a po samostatném úniku v 37. minutě poslal svůj tým do vedení.

Červenojanovické fotbalové rezervě se letos na jaře vůbec poprvé podařilo vyhrát první poločas, ovšem na bodový zisk to nakonec nestačilo. V 75. minutě vyrovnal O. Linek a v 85. minutě vstřelil vítězný gól Nepoměřic Mil. Kmoch.

Nejen podle vedoucího hostujícího mužstva to pramenilo zejména z nedisciplinovanosti defenzivních hráčů T. Dvořáka a D. Dvořáka. „Vysouvali se zbytečně dopředu a pak chyběli vzadu,“ zalitoval Oldřich Menšík, ale jinak uznal, že vítězství domácího kolektivu bylo zasloužené. „Měli po celé utkání převahu a zasypali nás z obou stran nespočtem centrů do šestnáctky,“ dodal.

Branky: 75. O. Linek, 85. Mil. Kmoch - 37. A. Dlouhý. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice B: M. Dlouhý - M. Sýkora, T. Dvořák, R. Mutl, P. Pallendal - V. Zdeněk, D. Dvořák, J. Víta, O. Menšík, I. Hájek - A. Dlouhý. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Rataje n. S. - Č. Janovice (sobota 3. června od 17 hodin).

Další výsledky 21. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Soběšín 3:1, Zruč n. S. B - Křesetice B 2:1 pk, Kaňk B - Kačina 8:6, Malešov B - Rataje n. S. 4:1. (lh)