Odměna za impuls v Bílém Podolí: premiérový gól za dospělé

10. 6. 2017

Takovou bouřku v kabině, jaká se přehnala o poločasové přestávce v Bílém Podolí, červenojanovičtí fotbalisté už hodně dlouho nezažili. Způsobil to jejich výkon v první půli, který trenér I. Hájek těžce nesl.

25. kolo
sobota 10. června 2017 od 17.00 hodin
Bílé Podolí B – Červené Janovice 1:1 (0:0), na penalty 1:4

Mistrovské utkání Bílé Podolí B - Červené Janovice 1:2 pk (0:0). Foto: Pavla HájkováVýsledkově se sice nestalo nic hrozného, neboť po prvních pětačtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stále bezbrankový stav, ovšem herně to dost 'skřípalo'. „Nevystřelili jsme na bránu, a jestli jsme si dali tři přesné přihrávky za sebou, tak to bylo ještě hodně,“ rozčiloval se kouč Červených Janovic Ivoš Hájek.

Přitom podolská rezerva neměla být týmem, jenž by hosty přibrzdil v boji o postup do okresního přeboru. Poslední čtyři zápasy prohrála a za celé jaro získala zatím jen osm bodů.

Hlasitá výměna názorů červenojanovickému mužstvo pomohla a dobrým tahem se ukázalo být nasazení střídajícího mladíka D. Hájka do útoku. Po změně stran totiž hosté přidali na aktivitě a vytvářeli si šance. Gólman J. Kupka si na nedostatek práce nemohl stěžovat, a přestože raději nastupuje v poli, počínal si velmi dobře i mezi tyčemi. Někdy mu to protihráči usnadnili, když posílali míče vysoko nad bránu.

Cestu balonu do sítě našel až v 82. minutě ještě ne sedmnáctiletý D. Hájek, pro něhož to byl vůbec první gól za dospělé. Škoda jen, že se nejednalo o vítěznou trefu. Za několik okamžiků později si totiž domácí Jos. Fejfar došel k V. Boumovi pro faul na hranici soupeřovy šestnáctky a velezkušený L. Štoček předvedl, že na trestné kopy z takovýchto lukrativních míst na hřišti je stále mistr.

Na nerozhodném výsledku potom už nic nezměnilo ani vyloučení Jak. Fejfara, který v krátkém sledu po sobě dvakrát fauloval a pokaždé za to uviděl žlutou kartu. Pozápasovou penaltovou loterii daleko lépe zvládli hosté, když všichni čtyři exekutoři se na rozdíl od dvou podolských fotbalistů nemýlili.

Bod navíc Červené Janovice potěšil už kvůli tomu, že další jejich pronásledovatelé dopadli v předposledním kole ještě hůř: Církvice podlehla v Tupadlech a Křesetice prohrály na pokutové kopy ve Zbýšově. Z mužstev na čele tabulky třetí třídy tak na sto procent uspělo pouze kácovské béčko na Horkách. Zatím jediná jistota před závěrečným dílem soutěže? Červené Janovice neskončí hůř než třetí.

Pozápasové dozvuky

Po dvou žlutých kartách vyloučený Jakub Fejfar z Bílého Podolí B dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest.

O domácí vítězství 2:0 nad Církvicí dodatečně přišla tupadelská rezerva. Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora totiž odhalila neoprávněný start třetího hráče ze soupisky áčka a utkání zkontumovala ve prospěch hostujícího mužstva.

Branky: 83. L. Štoček - 82. D. Hájek. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol). ČK: 86. Jak. Fejfar (B. Podolí B).

Penaltový rozstřel: Jos. Fejfar (neproměnil), L. Chmelař (tyč), J. Kupka (proměnil) - L. Menšík (proměnil), R. Vavřina (proměnil), R. Menšík (proměnil), D. Dvořák (proměnil).

Č. Janovice: M. Dlouhý - L. Hájek, V. Bouma, J. Červinka, L. Červinka - J. Zelený, D. Dvořák, J. Víta, L. Menšík - R. Menšík, R. Vavřina. Střídal: D. Hájek. Připraveni byli: T. Dvořák, D. Uher. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Křesetice - Č. Janovice (sobota 17. června od 15 hodin).

Další výsledky 25. kola III. třídy: Tupadly B - Církvice 0:3 kont., Miskovice - Paběnice B 3:1, Zbýšov - Křesetice 3:2 pk, Kluky - Malín B 3:1, Horky - Kácov B 2:5, Sedlec B - Štrampouch 8:2. (lh)