Po dvou gólech do malínské sítě se střelci udělalo špatně

27. 8. 2016

Čest rozehrát nový soutěžní ročník III. třídy měli fotbalisté Červených Janovic a malínské rezervy. Stejně jako další týmy o tři hodiny později se museli vyrovnat s velice horkým počasím, které lákalo spíše k vodě.

1. kolo
sobota 27. srpna 2016 od 14.00 hodin
Červené Janovice – Malín B 2:0 (2:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Malín B 2:0 (2:0). Foto: Jana VyčítalováNa úvod sezony přivítaly Červené Janovice nováčka druhé nejvyšší okresní fotbalové soutěže, jenž navíc musel řešit souběh utkání s áčkem a také absenci několika zraněných hráčů, například J. Šťastného, M. Valy, L. Vokouna nebo R. Puchýře. Přesto hosté dali dohromady celkem solidní základní jedenáctku, která dokázala odehrát rovnocennou partii.

Rozhodující se ukázala být, jak už to bývá, produktivita v koncovce. Ačkoliv mělo malínské mužstvo míč asi častěji pod kontrolou, domácí tým nasměroval k vítězství J. Červinka. Ten se ocitl v prvním poločase ve dvou šancích a obě proměnil. Na případný hattrick pak už neměl ani pomyšlení, poněvadž se v 28. minutě musel nechat vystřídat kvůli náhlé zdravotní indispozici.

Obraz hry po změně stran se příliš nezměnil, síly na hrací ploše byly vyrovnané. Červenojanovická defenzíva si dávala pozor zejména na nejlepšího střelce malínské rezervy a loňského kanonýra IV. třídy M. Šťastného, a tak si největší gólovou příležitost ve druhé půli připsal jeho kolega v útoku M. Husa. Přestože už měl před sebou jen prázdnou bránu, síť nerozvlnil, neboť pohotový obranný zákrok předvedl stoper L. Hájek, který stačil zblokovat míč na roh. „Pomohlo mi, že se Michal unáhlil a střelu si lépe nepřipravil, času na to měl dost," hledal vítěz minisouboje spíše chybu u soupeře, než aby přijal pochvalná slova od spoluhráčů.

Ani fotbalisté Červených Janovic se však v koncovce příliš nevyznamenali, vyprávět by o tom mohl několikrát například benjamínek D. Hájek nebo po hezkém individuálním průniku i T. Menšík, nicméně při dvoubrankovém náskoku už jim to tolik vadit nemuselo, vždyť tři body zůstaly doma. „Uvědomuji si, že výkon nebyl optimální, ale vítězství bez inkasovaného gólu nás v úvodu sezony potěšilo. Hrát v tom úmorném vedru nebylo nic příjemného, sám jsem si to vyzkoušel v následujícím utkání béčka,“ řekl trenér Ivoš Hájek.

Branky: 4., 25. J. Červinka. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: J. Hájek - T. Dvořák, L. Hájek, D. Dvořák, J. Zelený - L. Menšík, T. Menšík, R. Menšík, L. Červinka - M. Dlouhý, J. Červinka. Střídali: D. Hájek, M. Liberský, J. Víta. Připraven byl: A. Dlouhý. Trenér: I. Hájek.

Příští zápas: Č. Janovice - Kácov B (neděle 4. září od 14 hodin).

Další výsledky 1. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Tupadly B 2:6, Kácov B - Zbýšov 3:1, Štrampouch - Kluky 0:1 pk, Paběnice B - Církvice 0:1, Křesetice - Miskovice 6:1, Sedlec B - Horky 7:3. (lh)